Latte için süt

'Latte Art' forumunda nando tarafından 20 Haz 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. hayzin

  hayzin Paylaşımcı Üye

  BİM'e tek kullanımlık süt kreması gelmiş.Oda sıcaklığında saklanabiliyor.Yurtta , iş yerinde , kampta sütlü kahve sevenlerin işine yarayabilir.

  bim.JPG
   
  erdem555, severkahvee ve frturk bunu beğendi.
 2. severkahvee

  severkahvee Yeni Üye

  Hocam denedim bence çok kötü, çöpe attım
   
 3. HasanEkim

  HasanEkim Yeni Üye

  Latte için süt ne kadar yağlı olursa o kadar güzel köpürüyor ve lezzetli oluyor, Türkiye'deki ineklerin süt yağı oranı %3.5 civarında, onuda işleyip, kaymak vs için yağını azaltıp öyle satıyor üreticiler.

  Tarım kredinin %4 yağlı çiğ sütü satılıyor ama öncesinde kaynatmak gerektiği ve bunun da derecesini doğru ayarlamak gerektiği için bulaşmadım ben, üstelik 2 litreden küçük paketini de göremedim.

  Halihazırda en yüksek yağlı günlük süt %3.4 yağ ile Sek çiftlik sütü, UHT de ise %3.6 ile yine Sek çiftlik UHT.

  Pınar UHT latte art sütü %4 yağlı ama zor bulunuyor ve pahalı, Sek rekabet için %4 yağlı Sek UHT barista sütü çıkardı ama geri vites yapması uzun sürmedi ve yağ oranı %3 oldu.
  Tam bir fiyasko bence.

  Bunların haricinde Tarım kredi birlik UHT sütü de %3.4 yağlı ama ben pek başarılı bulmadım microfoam performansını.

  Ankara'da bazı yerlerde MÖ Süt diye bir marka satılıyor, oldukça şaibeli bir geçmişi olan bir girişim sanıyorum, paketin üzerinde %3 yağlı yazıyor ama sonradan %4 yağlı etiketi yapıştırılmış, performansını beğenmedim ama denemek isteyenlerin bilgisine.

  Neticede bence en başarılı f/p oranı Sek UHT çiftlik sütünde.
   
  tolgahanuzun bunu beğendi.
 4. metehan

  metehan Paylaşımcı Üye

  Türkiye'deki sütler yurtdışındakilere göre daha yağsız sanırım. Youtube'da yabancı baristaları ne zaman izlesem sütün önemi yok hepsi olur diyor adamlar. Ama durum öyle değil burda eminim.