Comandante C40 Nitro Blade

'El Değirmenleri' forumunda thewind tarafından 21 Ara 2016 tarihinde açılan konu

 1. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye

  kim derdi ki forumun yarısı bu öğütücüyü alacak :)
   
 2. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye


  elek kullanmıyorum. ancak comandante'de sayma işlemini dönmeyen noktadan değil, klik sesinin çıt çıt diye değil de tık tık diye geldiği noktadan itibaren sayıyorum. bildiğim kadarıyla referans verilen değerler de o şekilde.

  elek ve fire mevzusuna gelince, her çekirdek ve her kavurma profili farklı sonuçlar verir. doğal işlenmiş çekirdeklerde toz miktarı daha fazla olur mesela. ben de comandantemi aldıktan 1 ay kadar sonra bir doğal işlenmiş çekirdekte tozlu öğütüm olunca acaba arıza mı var diye şüpheye düşmüştüm.
   
 3. mehmetaksit

  mehmetaksit Paylaşımcı Üye

  Hocam,
  Artık dönmediği nokta icin neyi baz alıyorsunuz? 0 klik noktası olarak Cdt şöyle bir tanım yapıyor. Cdt'yi yatay konumda tutuyorsunuz ve kliki 0 a dogru ceviriyorsunuz, kolun ilk düşmediği nokta 0 sayiliyor. Bir tur çevirince artik donuyorsa orasi 1 noktası.

  Kruve ile ilgili bir çalışma yapmadigim icin bir sey diyemeyeceğim. Ama belki yaptığınız öğütümü 27-26ya dogru cekerseniz yukarida kalan kahve miktari azalabilir. Toz miktari da artmaz diye düşünüyorum. Çektiğiniz kahveye de bağlı tabii toz miktarı.

  İyi Comandanteler:)
   
 4. nando

  nando Isınmaya Başlayan Üye

  Ben de bu şekilde sıfırlıyorum hep.
   
 5. poko

  poko Isınmaya Başlayan Üye

  ince klikler sayılmıyor diye biliyorum, klik sesinin tok geldiği noktadan itibaren sayıyorum ben.
   
 6. mehmetaksit

  mehmetaksit Paylaşımcı Üye

  Hocam,
  İnce klik falan degil Comandante sikca sorulan sorularda şunu söylüyor:

  Hold your grinder horizontally. When the burrs are open, the handle will turn and fall down to the 6 o’clock position. Whilst gradually closing the burrs / tightening the grind, click zero is the first available setting where the handle no longer falls (from 9 o’clock, for example). The burrs hold the handle still. To tighten the burrs even further than this, is click -1, -2, etc., so to speak.

  Bu yeterince açıklayıcı olmustur herhalde...
   
  kbere, poko ve nando bunu beğendi.
 7. nando

  nando Isınmaya Başlayan Üye

  Kolun düşmediği nokta sıfır noktası, ilk düştüğü nokta da 1. kilik oluyor.