Boxxcoffee.com

'Online Satış Siteleri' forumunda bulcum tarafından 18 Oca 2017 tarihinde açılan konu

 1. agumrah

  agumrah Aktif Üye

  Sonra dedim ki kendi kendime : Oğlum Abdülkadir, daha çok yolun var. :(:(:(
   
  Serrchi, Harmanyeri ve totto bunu beğendi.
 2. sonysinger

  sonysinger Isınmaya Başlayan Üye

  Kahveden vereceğiniz ciddi fireden, ucuz el değirmeni kullanırsanız yapacağınız kol kaslarından ve zaman kaybından, iyi eleklerin maliyetinden söz etmeyi unutmuşlar. Ben şahsen kötü değirmen kullanacak kadar zengin değilim. Zaman olarak da, ekonomik olarak da... Yine de herkesin kendine özgü bakış açısına saygı duyarım...
   
  mertberkegr bunu beğendi.
 3. nodrac

  nodrac Isınmaya Başlayan Üye

  Ben kesinlikle Altu beye katılmıyorum. Ve insanları yanlış yönlendirdiğini düşünüyorum. Ben 10 yılı aşkın süredir kahve ile hobi ile uğraşan biriyim. En yakın yaşadığım bir örneği veriyim. Mazzer mini, ve ns musica sahibiyim. Son 1 yıldır espressodan aldığım keyif oldukça azalmıştı ve buna sebep olarak 3.dalga akım ile gelen açık kavrulma kaynaklandığını düşünüyordum. Aynı zamanda v60 ve chemex için sözen kullanıyordum fakat mazzer ve sözen ile çektiğim kahvelerde muazzam tad farkı oluşuyordu. Fakat espresso ve fitre için mazzeri kullamak ikisi arasında geçiş yapıp espresso ayarını bulmak çok zor oluyordu. Bunun üzerine yaklaşık 1 ay önce commandante aldım Togay arkadaşımızdan. Filtre kahve için kullanırken espresso için denemek aklıma geldi. Kesinlikle kanallanma ortadan kalktı ve kahvenin tadı iyileşti. Bunun üzerine hemen mazzer mininin bıçaklarını değiştirdim. (ben 2.el almıştım ve 6 yıldır kullanıyordum.) Mazzerin öğütme kalitesine düzeldi. O yüzden su vs etkili ama kesinlikle iyi bir değirmen şart arkadaşlar. Ayrıca altu beyin bahsettiği tadları alabilmeniz için damağınızı eğitmeniz gerekiyor. Hayatınızda kaç kere passion fruit yedinizki kahvede o tadı bulacaksınız?
   
  kbere, julesbonnot, hayzin ve 7 kişi daha bunu beğendi.
 4. cemix

  cemix Paylaşımcı Üye

  Ben sözen veya hario değirmende 250 mikron analiz eleğiyle en az %10 kayıp yaşıyorum. Biraz daha ince ayarda %20lerde oluyor kayıp. Bu miktarlar bile bana fazla geliyor 400 mikronu siz düşünün... Bu yüzden benim oyum kaliteli değirmene.
   
  Cann, mehmetaksit, kbere ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 5. mehmetaksit

  mehmetaksit Yardım Sever Üye

  Konunun yeri bu başlık degil ama kesinlikle once değirmen önemli, hele ki sinboyla devam ederek hiçbir nota falan alamazsınız. Suyu ayrica kendiniz de yapabilirsiniz. Forumda tarifi var. Once iyi bir degirmen alin. Eleklere gereksiz yere para yatırmayın ve kaplayacağı yeri de düşünerek gidip iyi bir degirmen alin.
   
  cemix bunu beğendi.
 6. thewind

  thewind Paylaşımcı Üye

  bu ay kahvelerimi boxx coffee'dan aldım. ilk denediğim kahve "costa rica tarrazu san cayetano" yaklaşık bir haftadır denemeler yapıyorum.

  v60'da 19gr kahve için 300ml 92-93 derece su ile toplam demleme sürem 2:40-2:50 arasında olduğunda, gerçekten içmeyi özlediğim, acı tatlar barındırmayan güzel bir çekirdek. gövdesi neredeyse yok denecek kadar düşük, tat olarak; hafif turunçgil ya da limon olarak nitelendirebileceğim ve bana hoş gelen tatlar aldım. bitişte kesinlikle bol sütlü çikolata bariz geliyor. özellikle demleme bittikten sonra 2-3 dakika karafta soğutup arada da havalandırırsanız gerçekten çok fark ediyor.

  ancak; yüksek gövde, uzun aftertaste ve belirgin aroma beklentisi olan arkadaşlara pek tavsiye etmiyorum. bana göre kendi halinde, güzel kavrulmuş (kavrulma tarihi: 3 temmuz), içerisinde acı tatlar bulunmayan ortalama bir çekirdek. ben 2 temmuz günü sipariş verdiğimde 250gr'lık paketi 33tl idi. şimdi kontrol ettiğimde 38tl olmuş :(
   
 7. drsuat

  drsuat Aktif Üye

  Espresso için blend arayışında olanlar boxxcoffee nin blendini deneyebilirler ben geçen hafta aldım çok memnun kaldım, 19gr kahve 38gr espresso 25*30 sn shot süresinde güzel dengeli bir espresso ortaya çıkıyor. Süreyi 30-35 civarına çıkarırsanız asidite biraz yükseliyor. Böyle sevenler içinde ideal.
   
  Altu bunu beğendi.
 8. Altu

  Altu Aktif Üye

  Türk lirasının fazla değer kaybı yüzünden artan kahve fiyatları ve yeni hasat Etiyopya'ların tüketiciye daha rahat ulaşması adına
  "doviz15" kodulu kuponu kullanarak %15 indirim ve ücretsiz kargodan yararlanabilirsiniz. Kod pazar gecesi 12:00'ye kadar geçerlidir.
  Kupona dahil olan kahveler Ethiopia Dambia Uddo ve Ethiopia Abysinian Mocca'dır.
   
  esavas ve earendil bunu beğendi.
 9. awalanche

  awalanche Paylaşımcı Üye

  Kupon için teşekkürler. @Altu abonelik konusunda bir gelişme var mı?
   
 10. ogundemir

  ogundemir Isınmaya Başlayan Üye

  Kargoyu 5 lira gösteriyor Altu Bey.
   
 11. Altu

  Altu Aktif Üye

  kupon kodunu girince indirim kaleminde kargoyu düşüyor. Kargo 5 tl gözüküyor; ama aşağıdaki indirimin içinde eksi kargo da var.
   
 12. moretimeforcoffee

  moretimeforcoffee Aktif Üye

  Evet az önce sipariş verdim. Kargo ücreti de düşüyor. 102 tl yerine 82 tl ödedim. Teşekkürler indirim için.
   
 13. ozkanozden

  ozkanozden Isınmaya Başlayan Üye

  Kod için teşekkürler ben de az evvel siparişi verdim.
   
 14. moretimeforcoffee

  moretimeforcoffee Aktif Üye

  Kendisine daha önce ben de aynısını sordum ama yanıt vermek istemiyor sanırım bu soruya :)
   
  awalanche bunu beğendi.
 15. campos

  campos Aktif Üye

  Genelde atölyelerine uğrayarak alıyorum. Bugün de uğramıştım. Abonelik konusu aklımdaydı, bir sonraki sefer ben de sorayım :)
   
 16. Maestro

  Maestro Isınmaya Başlayan Üye

  Kupon kodunun geçersiz olduğunu söylüyor..
   
 17. esavas

  esavas Emir Savaş

  Aynen bende de geçersiz dedi :)
   
 18. Altu

  Altu Aktif Üye

  Kuponun kotası dolmuş, düzeltildi
   
 19. Altu

  Altu Aktif Üye

  Herkese selamlar,
  Brezilya Carmo Best Cup kahveleri için bir kupon tanımladık. "bestcup" kodlu kuponu pazartesi'ye kadar kullanarak %15 indirim + ücretsiz kargodan yararlanabilirsiniz.
  Kupon sadece best cup kahveleri yani agua limpa ve sao pedro için geçerlidir.
   
  ozgur, earendil ve ferrotello bunu beğendi.
 20. Altu

  Altu Aktif Üye

  Online satışımıza yeni bir kahve girmiştir. Kolombiya Bolivar. Temiz 84 puan ve ekonomik bir specialty kahvedir. Değer kaybeden Türk Liramız sebebiyle fiyat / performans adına uygun bir ürün olduğunu düşünmekteyim.
  Tarladan direct trade edilmiş temiz crowd pleasent bir kolombiya kahvesidir.

  https://www.boxxcoffee.com/kahveler?product_id=83
   
  asait, Giray, Petscheneg ve 1 kişi daha bunu beğendi.