Aeropress Tahta Karıştırıcı

'Aeropress' forumunda arandur tarafından 9 Eki 2017 tarihinde açılan konu

 1. arandur

  arandur Isınmaya Başlayan Üye

 2. presscoffee

  presscoffee Aktif Üye

  Kendi karıştırıcısının nesi kötü ki?
   
 3. taikiaeb

  taikiaeb Yeni Üye

  Bence o karıştırıcılarin ahşap tadı hemen kahveye geçiyor.
   
 4. DarkCloud

  DarkCloud Yeni Üye

 5. sevgun

  sevgun Yeni Üye

  Arkadaşlar 1 yıldan fazla zamandır mobilitesi ve pratikliği nedeniyle iş yerimde neredeyse hergün aeropress kullanıyorum (daha özel tatlar almak istediğim kahveler için evde v60 kullanıyorum). Yanlış anlamayın hevesinizi kırmak istemem ancak tahta kaşık değil altın kaşık dahi kullansanız bu ekipmanla alacağınız tadı çok fazla değiştiremezsiniz o yüzden tavsiyem elinizin altında ne varsa kullanın geçin.
   
  experienced bunu beğendi.
 6. awalanche

  awalanche Paylaşımcı Üye

  Kesinlikle katılmıyorum. Aeropress ile sıcaklık, su, filtre, öğütme kalınlığı, basım hızı, demleme süresi vb.. oynayarak en az 10-20 değişik tat çıkar ortaya. Kaşık mevzusu ise kendi kaşığı gayet iş görüyor. Sonuçta ürünle aynı malzemeden yapılma değil mi?
   
 7. esavas

  esavas Emir Savaş

 8. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye


  ben de katılmıyorum. hatta aksine aeropress, kullandığım onca alet arasında, tarife göre bir kahvenin tadını en çok değiştirebilecek alet. aynı çekirdek, aynı aletle 2 farklı tariften öyle farklı kahveler çıkıyor ki bazen insanın inanası gelmiyor.
   
 9. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye

  kaşık olayına gelince bence de kendi kaşığı yeterli. ancak kaşığını kaybettiğim için ben de tahta kaşık kullanıyordum. Filip Kucharczyk'in tarifinde gördükten sonra, chopstick kullanmaya başladım. iki chopsticki birleştirerek karıştırıyorum.