Nitro Brew

'Diğer Türler' forumunda Aslanbek tarafından 23 Eki 2017 tarihinde açılan konu

 1. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  Bir kaç defa denediğim nitro brew kahveleri hep çok beğendim. Türkiye'de de bu işte CoffeNutz profesyonelleşmiş gözüküyor ama onların nitro brewini henüz deneme şansım olmadı.

  Nitro brew kahve bildiğim kadarıyla soğuk demlenmiş kahvenin içerisine nitrojen gazı enjekte edilmesi ile elde ediliyor. Bu noktada merak ettiğim şey acaba biz bunu evde elde edebilir miyiz :)

  Zaten cold brew kahve forumda bilinen bir yöntem yani cold brew kahve elde etmede sıkıntı yaşamayız. Sıkıntı yaşayabileceğimiz nokta bu kahvenin içerisine nitrojeni nasıl enjekte edebileceğimiz. Bu noktada araştırmalarım beni pastacılık sektöründe kullanılan krem şanti sifonlarına götürdü (örnek olarak https://www.amazon.com/ICO-Professi...efinements=p_n_shipping_option-bin:3242350011)

  Çok düz bir mantıkla ilerlemiş olabilirim :) Ne dersiniz bu sifonlardan kullanarak ev yapımı bir nitro brew kahve elde edebilir miyiz?
   
  Bisikletgezgini bunu beğendi.
 2. DessoEldest

  DessoEldest Paylaşımcı Üye

  Aslanbek bunu beğendi.
 3. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

 4. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Nitro brew gerçekten hoşuma gidiyor evde yapma şansı olsa es geçmem sanırım.
   
 5. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  şimdi benim anladığım bu krem şanti sifonlarına nitrojen kapsülü taktığımızda bunu elde edebiliyoruz. peki güvenlik kaygıları krem şanti sifonlarının nitrojen tüpüne uyumlu olup olmaması ile mi ilgili yoksa uyumlu olsa bile yine de patlama riski mi var?
   
 6. DessoEldest

  DessoEldest Paylaşımcı Üye

  Ben size faydalı olması açısından paylaştım yukarıdaki linkleri. Yoksa konusu daha önce açılmıştı anlamında söylemedim yanlış anlamayın. Bence de faydalı bir konuydu üzerine daha da konuşulabilir. Amazonda azot tüpleri fiyatları biraz daha uygunmuş. 5 lira civarına geliyor 1 tüp.
   
 7. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  Bir instagram fenomeni bu aletin patlaması sonucu ölmüştü yanlış hatırlamıyorsam. https://www.google.com.tr/amp/s/amp...ipped-cream-dispenser-exploded-rebecca-burger
   
 8. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  galiba azot tüplerinin uçağa alınmasında sakınca var (bir yerlerde okudum ama bulamadım) o yüzden yurt dışındn azot tüplerini getirmek mümkün olmayabilir. fakat krem şanti sifonunu amazonda Türkiye'ye gönderenler var ve uygun fiyatlı ürünler de var.
   
 9. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

 10. DessoEldest

  DessoEldest Paylaşımcı Üye

  Aslanbek bunu beğendi.
 11. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Kickstarterda bir nitro brew projesi var ama fiyatı tuzlu ne yazık ki. Yaratıcı forum sakinlerinin dikkatlerini bu konuya çekmek istiyorum :D
   
 12. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  bu projeyi yapan firma daha büyük ebatlı bir nitro brew için (daha çok fıçı gibi) kickstarter projesi daha yapmışlardı. orada başarılı olduklar için bunda da başarılı olacaklardır diye tahmin ediyorum. fiyat mevzusu haricinde bir de gönderilen ülkeler içerisinde Türkiye var mı ona da dikkat etmek lazım. "only certain countries" diyor ama bizim ülkemiz bunların içerisine dahil mi anlayamadım ben.
   
 13. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Fiyat yüksek olduğundan bakmamıştım, şimdi baktım gönderim yokmuş zaten. Cold brew yöntemleri arasında ben baya seviyorum umarım evde yapma imkanı olur.
   
 14. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  benim de çok sevdiğim bir kahve çeşidi. farklı firmalar vs de işin içine girince fiyat düşer, ulaşılabilirlik artar diye umut ediyorum :)
   
  fatihonder bunu beğendi.