Orphan Espresso Apex Grinder

'El Değirmenleri' forumunda Aslanbek tarafından 13 Nis 2018 tarihinde açılan konu

 1. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  Lido ve Pharos el değirmenlerinin üreticisi Orphan Espresso bu yaz yeni bir el değirmenini piyasaya sürmeyi düşünüyormuş.

  Değirmen hakkında ilk dikkatimi çekenler:

  - Ghost Burr denilen bir burr yapısı kullanacağı için şimdiye kadar bildiğimiz el değirmenlerinden bu açıdan farklı olacakmış.
  - Ghost burr yapısı öğütüm tutarlılığı ve toz miktarı konusunda çok daha avantajlı olduğu söyleniyor.
  - 75 mm burr kullanılacakmış.
  - Yapı itibariyle ağır ve büyük gözüküyor. Yani taşımaya pek elverişli değil gibi, daha çok ev kullanımı için tasarlanmış.
  - Öğütümün espressodan daha kalın çekilen her metota uygun olacağı söyleniyor. Yani espresso ve Türk kahvesi mümkün değil; daha çok demleme yöntemleri için uygun olacak.
  - Bu yaz $395 civarı bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyormuş.

  Daha fazla bilgi almak isteyenler için: https://dailycoffeenews.com/2018/04...rs-new-life-with-groundbreaking-apex-grinder/
   
 2. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  395 dolar vereceğim fakat espresso öğütmeyecek :) Hadi Turk kahvesi tamam da.Bunun yanında taşıyamayacağız.Tek avantajlı tarafı tozun fazla olmaması olabilir.Ama tasarim çok güzel ve farklı geldi bana.Tam orijinal Orphan Espresso işi :)
   
 3. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  valla ben şimdiye kadarki Orphan Espresso ürünlerini çok beğenmişimdir ama bu sefer ben de biraz şüpheliyim. diğer üst düzey değirmenler zaten %10 civarlarında toz çıkartıyor, bu oran bu değirmende ne kadar daha düşecek bilmiyoruz. e bir de sizin dediğiniz gibi espresso çekememe problemi var. neyse Orphan amca ile teyzenin bir bildiği vardır belki de, bekleyip görelim :D