Hario Mill Skerton-öğütme Ayarı-

'El Değirmenleri' forumunda Gratel tarafından 24 Nis 2018 tarihinde açılan konu

 1. Gratel

  Gratel Yeni Üye

  Değirmeni yeni aldım.moka pot için kullanacağım.yani ayar sürekli kalacak.moka pot için ayar nasıl olmalı?
   
 2. FirstCrack

  FirstCrack Paylaşımcı Üye

 3. paradise83

  paradise83 Isınmaya Başlayan Üye

  Merhaba linkteki yazıya baktım, ben hario skerton mill kullanıyorum benim moka pot için kullandığım ayar 3/4 turdur. yani en üstteki dişli kuzey yönünden doğu yönüne gelene kadar çeviriyorum.
   
 4. ozgeraltay

  ozgeraltay Paylaşımcı Üye

  Hario Skertonun ayar vidası tam stabil degil bazen boşta dönebiliyor.O yüzden net birşey söylemek olmaz ve herkesin damak tadı aynı degil en dogru ayarı kendiniz bulmanız lazım ayar olarakta espresso dan kalın v60 gibi filtre yöntemlerinden ince olmalı
   
 5. tufancan

  tufancan Yeni Üye

  Merhabalar
  yukarıda verilen linkteki ayarlara göre denedim ancak 1 tur (diş) ilerleterek öğüttüğüm çekirdek ile cafissimo pocket tan espresso için akış elde edemedim. 2 dişte ancak alabiliyorum. v60 için 6 tur (diş) ilerleterek yaptığım tek kişilik kahve 3:55 dk da ancak bitti. sanırım 7 tur (diş) da yapmalıyım. French press için daha tur sayısı belirleyemedim. Yukarıdaki link ile tur sayılarım uyuşmuyor. kullanan ve kendince tur sayısı belirleyebilen varsa paylaşabilir mi?
   
 6. ozgeraltay

  ozgeraltay Paylaşımcı Üye

  Hariolarda dişli sorunu var boşluk oluşuyor bazen dönüyor gibi oluyor ama aslında dönmüyor skertondada vardı o sorun sanırım hario mill modelindede var o yüzden dişliye takılmayın bence ögütme boyutunu kendiniz test ederek gözlemleyerek bulun.