Whatsapp Grup

'Forum Hakkında' forumunda bulcum tarafından 9 Kas 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. bulcum

  bulcum Paylaşımcı Üye

  Bugün bu konu uçurulmuş, sebebi nedir arkadaşlar?
   
  ErkanB bunu beğendi.
 2. drsuat

  drsuat Paylaşımcı Üye

  Yönetimin açıklaması:

  Whatsapp Kahve Grubu başlıklı konunuz silindi. Gerekçe: grup tarzında bir oluşuma destek veremediğimden konuyu silmek durumundayım. bunun çok sakıncaları var daha önce benzer durumlar kötü sonuçlandı.
   
  bulcum bunu beğendi.
 3. bigvocate

  bigvocate Paylaşımcı Üye

  bunu siteye bir alternatif ve haliyle rakip bir oluşum olarak gördüyse admin gerçekten pes diyorum. @drsuat 'ın da konu başlığında belirttiği üzere bu whatsapp grubu tamamen çoklu alımlarda alternatif fiyatlar oluşturmak ve grup indirimi yaratmak amaçlıydı, zaten whatsapp üzerinden kahve muhabbeti yapmanın mümkün olmadığı da açık.
  bu arada yeri gelmişken belirtmek istiyorum, admin'in yönetim tarzıyla ilgili bazı sıkıntılı durumlar var. sürekli olarak fırça atan, üslubumuza dikkat etmemiz gerektiği hususunda uyarıda bulunan ve had bildiren (ve hatta ceza veren) bir yönetim tarzıyla karşı karşıyayız. adminimiz kaç yaşında bilmiyorum ancak benim burada sıklıkla muhatap olduğum insanlar genellikle 30 yaş üstü ve belirli bir sosyal çevresi, iyi bir mesleği olan kişiler. haliyle sürekli olarak konuşmayı bilmeyen, üslup problemi olan bir kitleymişiz muamelesi görmek beni rahatsız ediyor. Eğer yönetici olarak ortada bir üslup problemi görüyorsanız konuyu bu gerekçeyle kilitlersiniz ve tartışmanın önüne geçersiniz, ilkokul öğrencisine ceza verir gibi 1 hafta veya sürekli olan men etmek nedir? ki benim forumda gördüğüm tartışmalar asla hakaret düzeyine ulaşmayan ancak sıklıkla laf sokma şeklinde ilerleyen ve belirli bir düzeyin altına inmeyen tartışmalar. sayın admin, lütfen insanları biraz rahat bırakın.
   
  MuratSammy ve Lerten bunu beğendi.
 4. Cy

  Cy Administrator Site Yetkilisi

  @bigvocate hemen sorularınızı yanıtlayım;

  1) whatsapp konusunu drsuat açıklamış onu pas geçiyorum
  2) 31 yaşındayım
  3) her işletmenin, kurumun, firmanın, oluşumun (neyse bu örnekleri çoğaltabiliriz ) sonuçta bir yerin belirli bir kuralları, prensipleri vardır. 2012 den beri forumu yönetmekteyim. 8. yıla girmek üzereyiz. bu kurallar 1 günde oluşmadı. bunları yaşadığımız tecrübeler oluşturdu. ki 8 yılın öncesine başka yönetici olduğum oluşumları da eklersek ... tecrübemi buradan anlayabilirsiniz.

  8 yıl önceki kuruluş amacımız nezih bir ortamda nitelikli kahveyi öğrenmek ve öğretmekti. o günlerde 30-40 kişiydik. şimdi ise 10 saniyede o kadar kişi giriyor çıkıyor...
  eğer bu nezih ortamı sağlayamazsak enerjimizi laf sokmaya, açık aramaya, hakaret etmeye, gerilmeye harcarız. öyle ortam isteyenler için değil burası. kimse de kendisine laf sokulmasını, alaya alınmasını felan istemez herhalde !
  insanların birbirine saygılı davrandığı ve sadece kahve konuştuğu bir ortam. kahvenin konuşulduğu bir ortamda gerilecek bir ortam olmaz ki !
  bu yüzden ortamı geren insanları forumda tutmadık hep uzaklaştırdık. bazen kişiyi 3-5 gün uzaklaştırarak kuralları hatırlatmak istiyoruz.

  4) konuyu kilitlemek mantıksız geliyor bana. çünkü konuyu A kişi açmış. B,C,D kişileri tartışmış. konu birbirine girmiş. şimdi burada en kolay çözüm konuyu kilitlemek olur. ancak A kişinin suçu ne ki konusu kilitlenmiş ?
  burada benim çözümüm B,C,D kişilerinin mesajlarını silerim ve kişilerin durumu iyice incelendikten sonra göre süreli veya süresiz uzaklaştırma uygularım. böylece A kişisi memnun ve E,F,G,H ....Z üyeleri konudan yararlanmaya devam eder.

  aslında forumun tek kuralı var diyebiliriz. o da saygı. bunu bile beceremeyen insanların kaç yaşında olduğu ve hangi meslekle uğraştığı hiç önemli değil... kurallar herkes için. aslında bir kaç örnek vermek isterdim ama neyse eski defterleri karıştırmak istemiyorum. ancak şuna inanın ki tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki en sağlıklı yol bu şekildedir.

  saygılarımla

  Cy
   
  batugen bunu beğendi.
 5. 093506

  093506 Paylaşımcı Üye

  biz artık kendisini whatsapp grubu olarak nitelemiyoruz; "kahve kulübü" kuruldu :) forumdan arkadaşlarımız ile kurduğumuz ancak kesinlikle forumu kendine rakip olarak görmeyen kulübümüz kahve ile ilgili paylaşımlar, toplu alımlar, toplu tadımlar.. vs amaçlar için kuruldu. ilk toplu alım william kardeşimizden yapıldı. yarışması öncesi bizlere yardımcı olduğu için kendisine teşekkür ederiz. ikinci alım için oylama yapıldı, aralık ayının 12si gibi ikinci alımımız var. kahve kulübümüzü daha iyi tanıtmak için instagram grubumuz kuruldu. kahvesever arkadaşlarımız ile muhabbet o kadar iyi geldi ki ayrı bir muhabbet kanalımız da var, isteyenler katılabiliyor. kahve kulübümüzün kuruluşuna ön ayak olan suat hocama ben burdan samimiyetle teşekkür ediyorum. katılımı düşünen arkadaşlarımız forumu meşgul etmemek için özelden iletişime geçebilir. forum da kahve kulübü de hepimizin. önemli olan bu hobimiz ile ilgili güzel zaman geçirebilmek, seviyeyi de içtenliği de koruyabilmek :)
   
  MuratSammy, MrHesap, drsuat ve 10 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.