Sanalbaharat.com sitesi

'Online Satış Siteleri' forumunda Maranki tarafından 25 Haz 2015 tarihinde açılan konu

 1. bigvocate

  bigvocate Isınmaya Başlayan Üye

  pardon sizin değil emrah isimli kullanıcının resmini kastetmek istemiştim yanlış mention oldu.

  hocam bu fiyat nasıl oldu?
   
 2. emrah

  emrah Isınmaya Başlayan Üye

  zamlar gelmeden önceki siparişim bir kaç ay önceki yani o cümlede daha evvel gene koyu kavruma alternatif olarak açık kavrum sipariş edin yorumlarını okuduğumu ( forumda)daha evvelki siparişimin bir resmini koydum ama gelen sipariş olması gerektiği gibi açık kavrum geldiğini ve espressoda alıştığım bir tad olmadığı için frenchpress,mokapot gibi demleme yöntemlerini kullanarak tükettim. Anlaşılamadığım için kusuruma bakmayın konuştuğum gibi yazdığım için cümleler hep devrik gidiyor
   
 3. bigvocate

  bigvocate Isınmaya Başlayan Üye

  anladım hocam teşekkür ederim :)
   
 4. kafeinsever

  kafeinsever Yeni Üye

  Arkadaşlar son 8 sayfadaki tüm yorumları okudum. Sanırım kavurma konusunda sıkıntılar var. Bu sıkıntı hala devam ediyor mu?

  French press ile sert bir kahve demlemek isteyen birisine hangi çekirdeği ve kavurma profilini (sanalbaharat için) önerirsiniz?

  Birisi 2 kg kahveyi 8 farklı yöresel kahve olarak aldığını yazmış. Bu tam olarak nasıl oluyor?
   
 5. bulcum

  bulcum Aktif Üye

  Bu firmanın çekirdeklerinin espresso veya Türk kahvesinde gideri var. Filtre yöntemleri için çok fazla beklentiniz olmasın.
   
  freenautilus bunu beğendi.
 6. JeanValjean

  JeanValjean Isınmaya Başlayan Üye

  kavurma konusunda tam bi iyileşme sağladıkları söylenemez. Genelde açık kavrum seçmeme rağmen koyu gönderiyorlar.Ara sıra istediğim kavrum olarak geliyor ama bi rutin sağlayamadılar bence.

  250 gramlık zipli paketlerden satın alırsanız farklı kahveleri alabiliyorsunuz.Atıyorum 1kg kahve sepete ekliyorsunuz, 4 tane 250 gram paket alıyorsunuz. Almak istediğiniz kahveleri not kısmında belirtirseniz dediğiniz şekilde gönderiyorlar.
   
 7. kafeinsever

  kafeinsever Yeni Üye

  Peki içlerinde filtre kahveye en uygun olan hangi kahvedir? Bir öneriniz var mı?

  Bu tam olarak nasıl oluyor anlayamadım. Souçta kahve çekirdeklerinin kilogram fiyatları değişiyor. Bir çekirdeğin kilo fiyaı diğer çekirdeğin iki katı olabiliyor.
   
 8. peregrinus

  peregrinus Isınmaya Başlayan Üye

  Öyle bir yazmışsınız ki tutamadım kendimi sipariş ettim. Bende son dönemde Tarrazu'yu beğendim ama beğendiğim kahveler çabuk bitiyor genelde :) çok dayanmadı hasılı.
   
 9. peregrinus

  peregrinus Isınmaya Başlayan Üye

  Hangi kahveyi istiyorsanız onu alıyorsunuz sepetinize ve 4 tane 250gr lık paketle beraber şirkette onları 250 gr lık paketler halinde gönderiyor hatta ben şöyle yaptım bu sefer 2 kilo kahveye 4 tane zipli ambalaj aldım ve yarımşar kilosunu bu paketlere koymalarını diğer yarım kiloyu normal paketinde istedim. Yani herhangi bir kahve değil belirttiğiniz kahveyi böyle alıyorsunuz.
   
 10. kafeinsever

  kafeinsever Yeni Üye

  Yukarıda @JeanValjean farklı kahvelerin bu şekilde alındığından bahsetmiş.
   
 11. peregrinus

  peregrinus Isınmaya Başlayan Üye

  Bu durumda en pahalısından fiyatlandırırlar muhtemelen.
   
 12. suatyel

  suatyel Isınmaya Başlayan Üye

  ekstra olarak valfli paket ucreti oduyorsunuz. 2.7 tl tanesi. ben 1kg kahve ve 4 adet valfli paket alip ayni fiyat olan kahvelerden istiyorum 250 ser gram farkli kahveler geliyor.
   
 13. vaporator

  vaporator Aktif Üye

  Özetle, almak istediğiniz kahveler arasındaki sadece kg fiyatı en pahalı olanını sepetinize ekliyorsunuz, ayrıca 1 kg kahveyi 4 farklı çeşitten istiyorsanız 3 adet 250 gramlık boş poşeti de sepetinize ekleyip sipariş açıklamasına hangi kahveden ne kadar istediğinizi belirtiyorsunuz.
   
 14. vaporator

  vaporator Aktif Üye

  Bence, 1 kg kahve aldığınızda 4 ayrı çeşit talep ederseniz 4 yerine 3 tane valfli paket alımı yapın!
  Ekstradan 4 adet paket aldığınızda doğal olarak 4 paketinde ödemesini yapıyorsunuz, bu durumda orjinal 1 kg'lık poşet onlara kalmış oluyor.
   
  suatyel ve biunlu bunu beğendi.
 15. suatyel

  suatyel Isınmaya Başlayan Üye

  evet haklısınız. Fakat sanalbaharatı aradığımda telefona çıkan sekreter 4 çesit için 4 ad valfli paket almam gerektiğini söylemişti. bende o günden sonra 4 ad alıyorum ne zaman sipariş versem.
   
  vaporator bunu beğendi.
 16. vaporator

  vaporator Aktif Üye

  Kasıt olmamakla birlikte, muhtemelen onlarda bu hesaplamanın farkında değillerdir! Kendilerine münasip bir dille anlatıldığında itirazsız hak vereceklerdir.
   
 17. MrHesap

  MrHesap Isınmaya Başlayan Üye

  Son gelen iki kahve, Elimbari A Kongo ve Moka-Peaberry Santos'u deneyenler oldu mu?
  @emrah bey denedim demişti, onun dışında Elimbari hakkında yorum alabilir miyim?
   
 18. fores

  fores Yeni Üye

  Elimbari bende denedim, 31 aralık açık kavrum kahve, v60 ile yaptım, eşim ile baya beğendik, kısa zamanda espresso da yapıcam, buradan paylaşırım.
   
  MrHesap bunu beğendi.
 19. DragonFly

  DragonFly Aktif Üye

  Açık kavrum filtre kahve olarak içiyoruz. Tadı Ethiopia Djimah ile Kolombiya Excelso arası diyebilirim. Çok fazla asidik değil ve içimi daha çok Ethiopia kahvelerine benziyor aromatik ve güzel bir kahve.
   
  MrHesap bunu beğendi.
 20. kafeinsever

  kafeinsever Yeni Üye

  - Colombia Supremo Kahve Çekirdeği Kavrulmuş 250gr - Açık Kavrum
  - Indian Arabica AA Kahve Çekirdeği Kavrulmuş 250gr - Açık Kavrum
  - Etiyopya Sidamo Peaberry Kavrulmuş Kahve 250gr - Açık Kavrum
  - Nicaragua SHG Arabica 250gr - Açık Kavrum

  olarak siparişimi 09 Ocak 22.00 civarında verdim. 10 Ocak 17.18'de kargoya verildi. 11 Ocak 12.00'da da benim elime geçti. Kargo olarak Yurtiçi Kargo seçmiştim bayağı hızlı çıktılar.

  Kavurma konusunda pek bir bilgim yok fakat herhangi bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Açıkçası siparişi verirken kahveler kömür gibi gelecek diye korkuyordum.

  French press ile Indian AA ile Nicaragua SHG kahvelerini denedim. İki kahvede de ekşiliğin zerresi yoktu. Bu da sanırım kavurma tarihlerinin gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. Kavurma tarihi olarak 4 kahvede de 9 Ocak gözüküyor.

  Köpük olarak da Nicaragua SHG'den su döktükçe köpük oluşurken, Indian AA'dan marketteki filtre kahvelerin bir tık üstü köpük oluştu.

  Indian AA'nın üzerine suyu döktüğüm anda daha önce kahveden hiç almadığım bir koku aldım. Kahveyi içtikten sonra da yarım saat boyuna ağzımdan baharat tadı gitmedi. Hindistan'dan geldiğini belli ediyor yani :D

  Diğer iki kahveyi de haftasonu deneyeceğim. Şu anlık bu alışveriişimden memnun kaldığımı söyleyebilirim.
   
  Son düzenleme: 11 Oca 2019
  MrHesap, ismailtuluce, Cann ve 2 kişi daha bunu beğendi.