Satılık .

Doukan

Yeni Kahvesever
Dostum 700-800$ olmuş ürünü %60 vergiyle + getirme ücreti + gümrükte kalma vs. Hepsini koy bakalım. Out of stock ürün, bir daha geldiğinde 40.000-48.000₺ arasında stock olucak. Kar marjını bile hesaplamadım. Hiç kullanılmamış bir ürün için gayet normal. Yani herşeyi siz biliyorsunuz. Serbest piyasada bana ait olan ürünü kaça satacağımı da siz belirlemeyin lütfen.

Son düzenleme:

Doukan

Yeni Kahvesever
İlgilenen herkese pazarlık payı var. Yukarıdaki pismoruğa yeni fiyat 42.000₺ + fatura.

Teomanak

Tebrikler - Rütbeni Kendin Seç?
Odediginiz %60 vergi makbuzunuzu gorebilirmiyim?

Ekleme: siz olayi yanlis anlamissiniz. %60 odeyerekde sokamazsiniz bu urunu bireysel olarak. 30€ uzeri oldugu icin ticari yapmaniz sart. Bu da ticari yuzdelerle vergilendirilecek demektir. Yani ithalatci firma bunu %60 ile sokmayacak ulkeye.

Son düzenleme:

Doukan

Yeni Kahvesever
Sizin için ticaret bakanlığı sitesine girip kontrol ettim. 30$\€ aşan gönderileri için ticari olmayan düzende aşağıdaki adımlarla gümrükten geçirebiliyormuşuz. Tabi operatör firma yardımıyla. Ama bu ücretlendirmeler aldıgınız ürüne yakın bir fiyat çıkmasına sebep oluyor.
“%60 ödeyerekte sokamazsınız. Ticari yapmanız şart” dediğiniz için yazdım.

3.Soru: Posta/hızlı kargo yoluyla gönderilen eşyanın tek başına kıymetinin 30 Avro’yu aşması halinde ne işlem yapılır?
Cevap: Ağırlığı brüt 30 kilogramı ve bedeli 30-1500 Avro arasında kişisel kullanım için gelen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşya için hızlı kargo operatörleri sizin adınıza detaylı beyan vererek işlemi gerçekleştirebilmektedir. Bu kapsamda eşyanın ithalat vergilerinin ödenmesi ve diğer yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekir. Bununla birlikte, operatör firmaları gönderi geldiğine dair bildirimin tarafınıza yapıldığı tarihten itibaren ardiye, müşavirlik v.b. ücretleri talep edebilir.

BleuRebel

Tecrübeli Demleyici
Dostum 700-800$ olmuş ürünü %60 vergiyle + getirme ücreti + gümrükte kalma vs. Hepsini koy bakalım. Out of stock ürün, bir daha geldiğinde 40.000-48.000₺ arasında stock olucak. Kar marjını bile hesaplamadım. Hiç kullanılmamış bir ürün için gayet normal. Yani herşeyi siz biliyorsunuz. Serbest piyasada bana ait olan ürünü kaça satacağımı da siz belirlemeyin lütfen.
Bizzat yurtdışına gidip bu değirmeni getirmek sizin koyduğunuz fiyattan daha uyguna geliyor, bir ay önce Berlin'de 078S bir dükkanda 799 euroydu, dükkan sahibine sorduğumda tax free faturası da kesebiliyoruz demişti, tax free iadesi de ürün fiyatının yüzde 11-12 arasında iadesi oluyor, tax free 90 euro desek değirmen 710 euro civarına alınabiliyor.

Doukan

Yeni Kahvesever
Haklısın ama yanında getirdiğin ürün 450€ aşmayacak şekilde olması lazım. Onunla ilgili bakanlığın sitesinde yazılar mevcut. Yani yolcu beraber hediyelik eşyanın bedeli olan 710 euroluk ürününüz gümrüğe giriyor.

Teomanak

Sizin için ticaret bakanlığı sitesine girip kontrol ettim. 30$\€ aşan gönderileri için ticari olmayan düzende aşağıdaki adımlarla gümrükten geçirebiliyormuşuz. Tabi operatör firma yardımıyla. Ama bu ücretlendirmeler aldıgınız ürüne yakın bir fiyat çıkmasına sebep oluyor.
“%60 ödeyerekte sokamazsınız. Ticari yapmanız şart” dediğiniz için yazdım.

3.Soru: Posta/hızlı kargo yoluyla gönderilen eşyanın tek başına kıymetinin 30 Avro’yu aşması halinde ne işlem yapılır?
Cevap: Ağırlığı brüt 30 kilogramı ve bedeli 30-1500 Avro arasında kişisel kullanım için gelen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşya için hızlı kargo operatörleri sizin adınıza detaylı beyan vererek işlemi gerçekleştirebilmektedir. Bu kapsamda eşyanın ithalat vergilerinin ödenmesi ve diğer yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekir. Bununla birlikte, operatör firmaları gönderi geldiğine dair bildirimin tarafınıza yapıldığı tarihten itibaren ardiye, müşavirlik v.b. ücretleri talep edebilir.
800 euroluk urunu 1600 euroya belki daha fazlasina ithal edebilirsiniz evet. Ama bunu kim yapar ki? Siz bunurunu kickstarter ile hem indirimli hemde vergi odemeden aldiniz. Tabiki belki Turkiye liste fiyatindan azcik ucuza satilabilir. O da garantisi olmadigi icin. Fakat siz hem yolunuza cikmissiniz hemde burda millete yukseliyorsunuz. Neymis efendim urun stokta yokmus, gelince 48.000 olurmus. Siz kahin misiniz? Ayrica bu yaptiginiz suc. Isim soyisminizi verirmisiniz? Suc duyurusunda bulunmak istiyorum. Kacak urun, vergisiz ve haksiz kazanc, firsatcilik. 3 ayri suc. Bilginize.

BleuRebel

Tecrübeli Demleyici
Haklısın ama yanında getirdiğin ürün 450€ aşmayacak şekilde olması lazım. Onunla ilgili bakanlığın sitesinde yazılar mevcut. Yani yolcu beraber hediyelik eşyanın bedeli olan 710 euroluk ürününüz gümrüğe giriyor.
18 gün önce değeri 450 eurodan fazla olan Niche Zero'yu yanımda getirdim, ürün gümrüğe girmedi, gayet kolayca geçirdim. Forumdan da bir çok arkadaş yurtdışından gayet sorunsuz şekilde değeri 450 euroyu aşan ekipmanı yanında getirdi, gümrükte sorun vs olmadı.

PisMoruk

Aktif Demleyici
Sıfır dediğin için faturalı ürün satan firmacı ya da dükkancılardan birisindir falan sanmıştım ama durumun nasıl olduğunu kendin açık ettin zaten...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Doukan

Yeni Kahvesever
Efendim ben kimseye durduk yere yükselmedim. Beyfendi fatura da kesiyor musunuz diyerek benimle dalga geçmeye çalıştı. Yani ben ürünü istediğim fiyata koyunca suçlu mu oluyorum. bana kaçak ürün vergisiz haksız kazanç demeniz komik. türkiye liste fiyatı nedir acaba? Zamanında 10.000₺ye alınan ürünün 33.000₺ ye satılan fiyatımı türkiye liste fiyatı. Gerçekten şaka gibi.

Teomanak

Efendim ben kimseye durduk yere yükselmedim. Beyfendi fatura da kesiyor musunuz diyerek benimle dalga geçmeye çalıştı. Yani ben ürünü istediğim fiyata koyunca suçlu mu oluyorum. bana kaçak ürün vergisiz haksız kazanç demeniz komik. türkiye liste fiyatı nedir acaba? Zamanında 10.000₺ye alınan ürünün 33.000₺ ye satılan fiyatımı türkiye liste fiyatı. Gerçekten şaka gibi.
Fatura kesemiyorsaniz ve uzerine 1tl bile kar koyuyorsaniz bu dedigime geliyor. Arkadasin yaptigini desteklemiyorum. Fakat durum bu.

Doukan

Yeni Kahvesever
Bakın ben ticari bir kuruluş değilim. Fatura kesicek halim yok. Alım-satım bölümündeki herkes gibi ürünümü satışa koydum. 2-3 senelik ürünleri halihazırdaki piyasa fiyatının biraz altına koyunca -sizin dediğiniz gibi “1 tl bile kar koyuyorsanız” - kısmı yaşanıyor. Zamanında 300$a aldıgınız ürününün piyasa değeri 500$sa ve siz de gidip 400$ satıyorsanız ahlaklı olduğunuzu düşünürsünüz dediğinize göre. Sonuçta piyasa değeri 500$. Ama kar yapıyorsunuz herşeyde olduğu gibi. Kızacağınız kişi ben değilim malesef. Fiyatı beğenmemiş olabilirsiniz.

Teomanak

Bakın ben ticari bir kuruluş değilim. Fatura kesicek halim yok. Alım-satım bölümündeki herkes gibi ürünümü satışa koydum. 2-3 senelik ürünleri halihazırdaki piyasa fiyatının biraz altına koyunca -sizin dediğiniz gibi “1 tl bile kar koyuyorsanız” - kısmı yaşanıyor. Zamanında 300$a aldıgınız ürününün piyasa değeri 500$sa ve siz de gidip 400$ satıyorsanız ahlaklı olduğunuzu düşünürsünüz dediğinize göre. Sonuçta piyasa değeri 500$. Ama kar yapıyorsunuz herşeyde olduğu gibi. Kızacağınız kişi ben değilim malesef. Fiyatı beğenmemiş olabilirsiniz.
500$ aldiniz. 800$ a satiliyor su an. 078 in fiyati 33.500 garantili faturali. 078S az bisi daha pahali satilmisti kickstarter da. Ama su an fiyatlari ayni. Yani urun yurtdisinda 800$. Buradada 33.500 lira. He urun stokta yok o ayri. Daha pahalidan stoga girecegini varsayarsak da o urun faturali garantili. Takdir sizin.

Voyager666

Yeni Kahvesever
Ben de bu duruma karşıyım forum açıkçası tavuk yontma yerine döndü efenim benim malım zor bulunur vs vs. Fiyatlandırmayı ödemediği meblağlar üzerinden yapan arkadaşları kesinlikle desteklemiyorum. Bu demek değildir siz bunu yapıyorsunuz ama şüphe doğuran bir sürü etmen var bunu da göz ardı etmemek lazım. Umarım hayal ettiğiniz fiyattan alıcı bulursunuz.

aykuttasdelen

Yeni Demleyici
Arkadaşa almanyadan yunanistana yunanistan üzerinden de türkiyeye kahve makinası getirdik. Bir ürüne gümrük işlemi yapılmıyor.
Bilginiz olsun.
Yunanistandan da vergi iadesini işlettik. 1 ay sonra yattı parası.

Ürün Trde yok gelirse şöyle böyle olur söylemi çok doğru değil ve satılan ürünün garantiside yok.