Boxxcoffee.com

'Online Satış Siteleri' forumunda bulcum tarafından 18 Oca 2017 tarihinde açılan konu

 1. moretimeforcoffee

  moretimeforcoffee Paylaşımcı Üye

 2. campos

  campos Paylaşımcı Üye

  Brazil Daterra Farm Yellow Espresso nun deneme kavrumlari 20 TL den satisa sunulmus. Toptan satis Mart ayinda baslayacakmis. Espresso severler degerlendirip yorumlayabilirler, @Altu

  kahve paketlerine de yatirim yapmislardi. yeni paketler kullaniliyor olabilir.
   
  thewind bunu beğendi.
 3. adolate

  adolate Paylaşımcı Üye

  Ayrıntılı konusunu açmak isterdim ama ne havamdayım nede zamanım var. Lakin Burundi Kazanya'dan bahsetmek istiyorum. Asidik tonları seven. Tatlı, limonsu, çiçeksi kahveleri özleyenler kesinlikle denesin bu kahveyi. İçimi çok güzel. Söylendiği gibi "işhat açıcı". Bitişte mükemmel bir limon kabuğu notası bırakıyor damakta. Ama alacakları şimdiden uyarayım iyi bir kahve için her zaman yaptığınızdan ince öğütün. Ben mükemmel sonuca 18-20 klik comandante ile 3:20 süre ile ulaştım.
   
  bahadr, experienced ve moretimeforcoffee bunu beğendi.
 4. Altu

  Altu Aktif Üye

  Endonezya Java Sunda Serigaluh Natural; espresso ve filtre olarak online satıştaki yerini aldı.
   
  ekremk, campos ve moretimeforcoffee bunu beğendi.
 5. CentralPerk

  CentralPerk Yeni Üye

  Siparişini verdim beklemedeyim:)
   
 6. nando

  nando Isınmaya Başlayan Üye

  Geçen gün java Sunda'yı bir arkadaşımda deneme fırsatı buldum.Genelde Filtre kahvelerde yıkanmış yöntemi tercih ederim daha asiditeli,berrak temiz sonuçlarından dolayı,natural kahveleri ise espressoda daha çok seviyorum,güçlü karakterli,sağlam gövdeli yapılarından dolayı. Naturel işleme yöntemi pek hata kaldırmayan yöntem olduğu için çekirdekte istenmeyen tatlar görebilme olasılığı oldukça yüksektir.Ama kaliteli bir çekirdekle iyi bir naturel işleme sonucunda çok karakteristik zengin güçlü meyve tatları alabilirsiniz,işte bu java'da öyle bir çekirdek. Naturel işlenmiş bir çekirdekle bu kadar güzel bir filtre kahve içebileceğimi tahmin etmiyordum. Ben tatları pek ayırt edemem şeftaliydi,kayısıydı çilekti,daha çok meyvemsi,toprağımsı,kakao gibi genelleme yaparım ( ama gardellinin espresso blendinde çikolatayı oldukça kuvvetli almıştım ) Kahveyi içerken bana yaşattığı hazza bakarım :) bu kahveyi de büyük bir zevkle içtim.Yakın zamanda böyle güzel bir naturelin espresso profilinide muhakkak deneyeceğim.
   
 7. Altu

  Altu Aktif Üye

  Endonezya Java Sunda Serigaluh Natural, son zamanlarda en beğendiğim natural kahve. Son 30 kg kaldı. Natural kahve sevip denemeyenler için kahve bitmek üzere.
   
 8. Maestro

  Maestro Aktif Üye

  Evde 1 kiloya yakın kahve olmasına rağmen dayanamadım sipariş ettim :) Umarım güzeldir..
   
 9. campos

  campos Paylaşımcı Üye

  Kahve gerçekten çok güzel... atölyelerinin yanında filtre kahve olarak demlenirken de denk gelmiştim... sanırım bu güzel kahve çekirdeği toplu bir satış ile stoklarınızdan gidecek :(
   
 10. awalanche

  awalanche Paylaşımcı Üye

  @Altu 100₺ üzeri kargo ücretsizdi diye hatırlıyorum. Bir değişiklik mi oldu?
   
 11. Altu

  Altu Aktif Üye

  Ücretsiz, orada ücretsiz seçeneği oluşması lazım. Sipariş oluşturunca ücretsiz seçeneğini seçebilirsiniz.
   
 12. cliocu

  cliocu Isınmaya Başlayan Üye

  Memnun kaldığım bir alışveriş.ertesigün kargolandı.paketleme güzel, daha demleme yapmadım ilk görünüm kaliteli hissi veriyor teşekkürler.fatura ve zarf kahveden pahalı gibi.
  [​IMG]
   
 13. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  uzun zamandır boxxcoffee'den alışveriş yapmıyordum kargo takibi ile ilgili yaşadığım sıkıntılardan dolayı. fakat endonezya'nın çok methedilmesi üzerine sipariş verdim. hem paketleme hem de kargolama (hız ve takip açısından) çok iyiydi, çok memnun kaldım.

  kahveyi ise december dripper, american press, ve v60 gibi demleme yöntemleri ile denedim. çilek tatları ve kokusunu aldım, çok beğendim. bugün ise Türk kahvesi olarak denedim ve bayıldım. çikolata notaları bence çok baskındı. elinde bu kahve olanların Türk kahvesi yapmasını şiddetle tavsiye ederim :)

  bu arada ne çilek ne de çikolata boxxcoffee tarafından belirtilen tadım notaları arasında yoktu, kendimin de tadım konusunda uzman olmadığı aşikar olduğu için bu yoruma güvenip alacaklara mesuliyet kabul etmediğimi belirteyim :D
   
  Son düzenleme: 7 May 2018
 14. Altu

  Altu Aktif Üye

  bulcum ve Maestro bunu beğendi.
 15. Altu

  Altu Aktif Üye

  Natural kahvelerde su çok önemli, uygun su olmayınca kahvede çok rahatsız edici tatlar olabiliyor. Fenolik acılıklar, melas tadı, negatif bir cabernet sauvignon ağırlığı, ...
  İçme sularıyla performans çok düşüyor. Tek başına reverse osmosis sistemi yetersiz kalıyor, sonuç çok düz oluyor. Reverse osmosis çıkışına BWT bestmax premium'u tavsiye ediyorum. Reverse osmosis'deki filtrelerin arasına eklenecek bypass vanası ile çıkış su tds'ini rahatça ayarlayabilirsiniz. Ion exchanger özelliği ile Na ile aynı yükte olan Mg'leri değiştiriyor ve eklenen Mg gerçekten tatlılığı arttırıyor, bu sayede daha meyvemsi (çilek, böğürtlen, passion fruit) notalar açığa çıkıyor. Daha tiz gibi gelen keyifsiz fazla sitrik forma olan asidite yuvarlanıp daha az sivri tatların olduğu bir hale geçiyor.
  Sonuçta kahve için en önemli yatırım su yatırımıdır. Öğütücü yatırımdan çok daha önce gelmelidir.
  200 euro'luk bir öğütücüden önce kesinlikle 250 usd'lik bir filtrasyon nihai sonucu çok daha yukarıya taşıyacaktır.
   
  Aslanbek, ekremk, Maestro ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 16. metalmonster

  metalmonster Yeni Üye

  Altu bey bu yazınızı görmem çok iyi oldu, tamda comandante c40 alma arifesindeydim vazgeçtim. Tavsiyeleriniz üzere elimdeki sinbo öğütücü ile devam etmeye karar verdim. Sizden ricam filtrasyon sisteminin tam modelini söylermisiniz. C40 bütçesini buraya aktaracağım. 1 yıl sonrada öğütücüyü upgrade ederim artık hehehehehe

  Teşekkürler.
   
 17. sefffax

  sefffax Paylaşımcı Üye

  Hocam su onemli fakat comandante yerine hele hele sinbo almak ki sinbo ogutucu degil parcalayici. Sinbo alirsaniz suyun onemi kalmiyor.
   
 18. Petscheneg

  Petscheneg Isınmaya Başlayan Üye

  Öğütücü daha az önemli ama tutup da Sinbo da alınmaz "sefffax" hocamın dediği üzere. En azından Sözen ya da Hario Skerton alıp üzerine filtrasyon sistemi alırsanız burada bahsedilen öncelik sırasında daha avantajlı olanı yakalamış olursunuz.
   
 19. Altu

  Altu Aktif Üye

  İyi kalibre edilmiş Ek43 bile öğütme açısından çok başarısız. 300 mikron altını ve 800 mikron üzerini elediğinizde çok ciddi bir kayıp görürsünüz.
  Kötü bir öğütücü + Eminönü'nden 400 mikronluk bir elek ile çok iyi noktaya gelebilirsiniz.
   
 20. metalmonster

  metalmonster Yeni Üye

  İlginç bilgiler edindim gerçekten. Ben de az kalsın kahve demlemede en önemli ölçütün değirmen olduğu kanısına inanıp paramı çarçur edecektim. İlk iş olarak Eminönü taraflarına gidip, bir kaç çeşit elek edinmem gerekiyor. Altu bey inanın bahsettiğiniz çilek, böğürtlen, passion fruit notalarını tadımlamak için can atıyorum. Tiz gelen notaların adete bir low pass filter edasıyla rezonans notaları alıp, geriye sadece berrak frekansları bırakmasını deneyimlemek istiyorum. İnanın çimen, bisküvi, patates gibi kokuları almaktan sıkıldım. Gerçi bisküvi kokusu sütle karıştığında vazgeçilemeyecek bir tada dönüşüyor oda ayrı bir konu :)