1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Arzum Beangourmet Türk Kahvesi Degirmeni

'El Değirmenleri' forumunda MuratSammy tarafından 4 Eyl 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. MuratSammy

  MuratSammy Aktif Üye

  Son düzenleme: 4 Eyl 2018
  Sabritur ve Bisikletgezgini bunu beğendi.
 2. sdcvn

  sdcvn Paylaşımcı Üye

  Sıfır bilgi var? Öğütme perfonmansı, yorum vs yok..
   
 3. keremp

  keremp Isınmaya Başlayan Üye

  bilgi vermeye ne gerek var. Malum TR'de Türk kahvesi olgusu sadece Sirkeci Kahvecilerinden geçtiği için çok bile bilgi vermişler. "BOYUTSAL AĞIRLIK 2,17" ile acaba hangi bilimsel değerlendirmeyi yapmışlar :)

  bu arada Arzum Çin'den yarı mamul alıp, TR de montaj yapan vs biryer olduğu için (en azından başlangıcı öyleydi, şimdi tam olarak bilemiyorum) muhtemelen Çin'de üretilen bir öğütücünün üstüne Arzum basıp burada satacaktır.
   
 4. sdcvn

  sdcvn Paylaşımcı Üye

  Pahalı değirmenler bile Türk kahvesi ayarında (pudra kıvamı) öğütemiyor..O sebeple bu arzum değirmenin öğütümü nasıl merak ediyor insan??
   
 5. mehmetaksit

  mehmetaksit Yardım Sever Üye

  Comandante öğütüyor, hatta ciddi öğütüyor. Elektrikli ogutuculerden bahsediyorsanız o başka.

  Saygılar,
   
  fny3, FirstCrack ve earendil bunu beğendi.
 6. myso

  myso Paylaşımcı Üye

  Son düzenleme: 5 Eyl 2018
  MuratSammy bunu beğendi.
 7. menes

  menes Isınmaya Başlayan Üye

  Bu konuya korsan bir istek sokmuş olacağım ama yeni konu açıp yer işgal etmek istemedim.
  Türk kahvesi için elektrikli öğütücü tavsiyesinde bulunabilir misiniz? (uygun fiyatlı olması tercihimdir, forumdan ikinci el de iyi olur.)
   
 8. mehmetaksit

  mehmetaksit Yardım Sever Üye

  Türk Kahvesi, Elektrikli Öğütücü ve Uygun Fiyat en azından bizim ekonomik koşullarımızda bir ülke için bir araya kolay gelmeyecek kavramlar.

  Saygılar,
   
  menes ve Bisikletgezgini bunu beğendi.
 9. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye

  Boyutsal ağırlık ile kast ettiği Dimensional Weight, yani Hacimsel Ağırlık yani kargo hesaplamalarında Desi diye karşımıza çıkan nane.

  E peki bundan bize ne dediğinizi duyar gibiyim. Evet bize ne? Ama zaten siteye giren vatandaş da sizi çok önemsememiş. Siteye ürün girebilmek için desi girmek zorunlu. Çünkü kargo ödemesini hesaplayan altyapı desi olmadan çalışmıyor. Elemanlar da mecburen girmiş. Onun dışında da bir şey girme ihtiyacı duymamışlar. Zaten internet satışına da çok önem vermediği belli bir firma. Muhtemelen internet mağazasına ürünleri giren kişinin de yan işi bu.
   
  Kemtuz, earendil ve MuratSammy bunu beğendi.
 10. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye  1. Çok ince öğütüm yapacak, yani hem iyi dişliler olacak, hem de en iyisi bile bir süre sonra aşınacak. (buna göre ürüne destek ve servis sağlamayı göze alacak)
  2. güçlü bir motora sahip olacak
  3. çok başarılı bir ürün ortaya çıksa bile tüketicinin benimseyip benimsemeyeceği belli değil, benimsese bile zaman alacak. (bi yanda ne uğraşacağım öğütülmüş alırım diyen insanlar, diğer yanda kalite arayanlar arasında türk kahvesine kafayı takan insan azlığı)

  Daha bir sürü neden bulunabilir. Ama bu üç koşulu bir araya getirdiğinizde, en iyi ihtimalle piyasa fiyatı 400-500 euroları bulacak bir ürün çıkar. o da hiçbir ülke için uygun fiyat olmamakla birlikte bizim koşullarımızda dediğiniz gibi imkansızlaşıyor. Bu ülke için hiç de azımsanmayacak bir maaş alıyorum. Ama Almanya'da asgari ücretli çalışanın benden fazla kazanıyor olması üzücü.
   
  earendil ve menes bunu beğendi.
 11. menes

  menes Isınmaya Başlayan Üye

  Comandante var, kıyamıyorum; sözen ile de zor olur ama artık bu durumda bir sözen almak gerekir sanırım Türk kahvesi için.
  Teşekkürler #mehmetaksit ve #kbere..
   
  fny3 bunu beğendi.
 12. mete

  mete Yeni Üye

  Ürünün performansı ile ilgili bilgi edinebilen oldu mu acaba?
   
 13. sahbaz061

  sahbaz061 Paylaşımcı Üye

  Arzum Yönetim Kurulu Başkanı T. Murat KOLBAŞI verdiği bir röportajda öğütücü beğenilmezse geri iade edilebilecek demişti. Henüz alıp inceleyen yok ama üretici iddialı konuşuyor.
   
 14. bgcxx

  bgcxx Aktif Üye

  arkadaşlar eskisehirde eldem ticarette var ben magazada inceledim öğütme sistemini crushgrind firmasindan almislar ama turk kahvesi ogutecegini sanmiyorum en dusuk ayarda bile bariz bosluk var espresso bile yapilamaz bence tabi ogutup denemek lazim fiyata 300 diyor bu paraya degmez bence
   
 15. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye

  bu tarz ürünleri kısmen veya tamamen yurtdışından alıp, sonra da kendi ürünleriymiş, yatırım yapmışlar, geliştirme yapmışlar gibi pazarlamalarına bayılıyorum. eminim ki bir çok bilgisiz insan bu öğütücüyü görüp aldı, kuruyemişçiden rio minas alıp evde denedi ve en iyisinin öğütülmüş almak olduğuna karar verdi. türk firmalarının türk kahvesine katkıları inanılmaz!
   
 16. netcanavari

  netcanavari Paylaşımcı Üye

  Detaylar linkte bir bakın. bence sözen kat ve kat daha iyidir. yerli üretimmiş bir de :S Tabi yine denemeden konuşmamak lazım. elime geçerse deneyip video çekerim.
   
 17. kahve

  kahve Isınmaya Başlayan Üye

  Arkadaşlar bu ürünle ilgili yapamamışlardır farazi yaklaşımından ziyade, ben denedim yapamamışlar diyebilecek olan ya da varsa tecrübesini paylaşabilecek biri var mı? Çekilmiş öğütüm fotolarını paylaşabilecek biri, tamamen çöp ya da şu şu çekimlerde idare edebilir vs tarzında. Herkes yapamamışlardır birşeyler söylemiş ancak kayda değer bir yazı yok. Forumda birilerinde mevcuttur diye düşünüyorum, olan varsa paylaşabilirse biz de bilgilenmiş oluruz. Kahve Sakalın youtube videosunu izledim ancak performansla ilgili pek bir şey anlayamadım incelemeden ya da gerçekten kötüydü söylemek istemedi:)?
   
 18. tolilow

  tolilow Yeni Üye

  Bu ürün hakkında hiç bilgi yok neredeyse. Ben de sözen ve bunun arasında kaldım ama karar veremedim... Sanırım genelde sadece Türk Kahvesi için alıyor alanlar, forumda olmayan insanlar.
   
 19. turkiya

  turkiya Yeni Üye

  Mesajları baştan beri okudum. Sona geldim. Hala bilgi yok. Bu markanın bir kaç ürünü kullandım. Düşük kaliteli ve sorunlu olduğunu gördüm. Arzum Okka Türk kahvesi Makinesi gibi bu da gereksiz ürün olsa gerek. Zarif yapısı var. Düğün veya Ev hediyesi olur, kimse kalitesini işlevini sorgulamaz.
   
  Son düzenleme: 15 Eyl 2020