Melitta Top Enjoy Filtre Kahve Makina Incelemesi

'Filtre Kahve Makineleri' forumunda EnesOZEN tarafından 25 Tem 2019 tarihinde açılan konu

 1. EnesOZEN

  EnesOZEN Paylaşımcı Üye

  Merhabalar başlık biraz clickbait oldu ama fiyatına göre güzel makina gönlüm moccamaster da ama ondan önceki makinam bu galiba :)
  abone olup destek olursanız müteşekkir olurum iyi seyirler...

   
  Kafferengi ve onat bunu beğendi.
 2. eyoruk

  eyoruk Yeni Üye

  Merhaba ben yeni Love Perfection modelini aldım.Yalnız alttaki ısıtma tablasını ayarlamak istediğimde ON/OFF tuşlarına bastığımda kılavuzdaki gibi 2 kere üst üste değil 1 kere yanıp sönüyor.Bir türlü 40-60 dk arasına getiremiyorum.
   
 3. Kafferengi

  Kafferengi Yeni Üye

  Merhaba, izlediğim kadarıyla aroma master 'a geçmişiniz. Henüz o kadar bütçe ayırabilecek durumum yok. O yüzden kullanmış biri olarak melitta icin hala güzel şeyler söyleyebilir misiniz? Duşlama sistemi mesela klasik makinelere göre fark yaratıyor muydu gerçekten? Fiyat /performans oranına göre evet alınabilecek en iyi makinelerde der misiniz?
   
 4. Kafferengi

  Kafferengi Yeni Üye

  Tekrar merhaba herkese. Yeni başlık açmak istemedim. Melitta enjoy top filtre kahve makinesini aldım media markt 'tan 850 liraya. Bende delonghi icm2 1b vardı. Aynı anda ikisinde birlikte demleyip farkı görmek istedim.

  Kahvemi kahve fabrikasından alıyorum. Ethiopia ile demleme yaptım. Tek fincan yaptığım için aroma düğmesini açtım. Iki makine de 2 dakika da suyu bitirdi. Melitta iki buçuk dakikada demlemeyi bitirdi, delonghi 3 dakikaya yakın sürdü damlamanin bitmesi.

  Delonghide su kahve konulan yerde daha fazla birikip beklediğinden sanırım acılık vardı kahvede. Demlemenin uzun sürmesi de zaten bundan. Melittada bu kadar birikip bekleme olmayıp Karafa daha çabuk dolduğundan acılık yoktu, hoş tatlı bir kahve oldu. Ama Amazon yorumlarında da bahşedilmişti; hafif bir kahveydi bana göre. Daha yoğun /sert bi kahve elde edebilmek için daha fazla kahve eklemem gerekti. O zaman istediğim yoğunluk oldu. Hatta buna rağmen acılık da olmadı delonghideki gibi. Ama bu durum kahve fiyatlarını göz önünde bulundurduğumda benim için negatif bir durum açıkçası. Aylık bir kilo kahve tüketiyoruz ve her ay fiyatlarin arttığını da düşününce makineyi iade etmeye karar verdim.

  Benim gibi bu makineyi araştıran birileri varsa faydalı olur belki.
   
  Jamesdean0701 bunu beğendi.