Bitmeyenkahve.com(sınırsız Kahve Aboneliği)

'Kahve Haberleri' forumunda eediz tarafından 18 Kas 2019 tarihinde açılan konu

 1. eediz

  eediz Yeni Üye

  Arkadaşlar internette denk geldim. Aylık üyelik yaparak sınırsız filtre kahve alabileceğiniz ( aylık ücreti 65 TL) bir girişim anladığım kadarıyla. Fikirleriniz nedir konu hakkında?

  https://www.bitmeyenkahve.com/
   
 2. 093506

  093506 Paylaşımcı Üye

  ankarada tedarikçisi kahve dünyası gözüküyor. bitse de olur, hatta iyi olur.
   
  MrHesap, Vulryn, sacalli ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 3. ziyretci3

  ziyretci3 Guest

  Kahve Dünyasından kahve içecegime giderim kömür içerim daha iyi :D
   
 4. arandur

  arandur Isınmaya Başlayan Üye

  Sadece Kahve Dünyası gözüküyor. Eksik kalsın.
   
  bgcxx bunu beğendi.
 5. sacalli

  sacalli Yeni Üye

  "Ne kadar sıklıkta kahve alabilirim?" sorusuna şöyle cevap vermişler:
  Sağlığın açısından risk teşkil etmemesi adına iki kahve alımın arasında 30 dakika süre geçmesi gerekmektedir.

  Sağlığınızı sizden daha çok düşünüyorlar :)
   
 6. metehan

  metehan Paylaşımcı Üye

  birileri robustaya yatırım yapmış anlaşılan.
   
 7. profmillerson

  profmillerson Isınmaya Başlayan Üye

  robusta değilde en ucuz kahve olan Brazil Rio de Minas olabilir.
   
  exen1986 bunu beğendi.
 8. bulcum

  bulcum Paylaşımcı Üye

  Sigorta mantığı. Güzel fikir ama. Zamanla kahveci seçeneği artıp farklı teklifler ile daha da güzelleştirecektir. Günlük hayatta dışarı mekanda çok vakit geçirenler, öğrenciler, düşük bütçesi olan kahve severler için muazzam bir fırsat.
   
 9. profmillerson

  profmillerson Isınmaya Başlayan Üye

  Güzel mantık diyorsunuz da insanlar nitelikli kahvenin tadını almadıkça, bunun kültürünü edinmedikçe çözünebilir kahve şirketleri, 2. nesil çekirdek ve kahve satışı yapan niteliksiz ve şuruplu kahveciler tonlarca para kazanmaya ve dolayısıyla ucuzu hangisiyse ondan ürettirmeye dolayısıyla tarlada çalışan insanları karın tokluğuna çalışmaya zorunda bırakmaya devam edecekler.
  Bu kahve aboneliği çalışmasının amacı sürekli müşteri edinmek ve hızlıca para kazanmak -ay başında parayı tek seferde almak kaldı ki 10 20 gr arasında bir kişiye bir fincan kahve yaparsınız, günde bir defa içen biri 600 gr tüketir ki 1kg rio minas 30 lira. Tabi kiralar vergiler de var-. Belki farklı fiyatlarla nitelikli tarlalardan nitelikli kavrumlarla abonelikleri de vardır ona bir şey diyemem ama bu tip çalışmaları desteklersek sadece güzel kahve içmek bir yana güzel kahve üreticilerini de kötü etkileriz.
   
 10. eediz

  eediz Yeni Üye

  bence tüketici açısından güzel bir oluşum
   
 11. 093506

  093506 Paylaşımcı Üye

 12. bulcum

  bulcum Paylaşımcı Üye

  Burdaki kahve tüketici profilindeki insanların-yani bizlerin- dünya ve türkiye ortalamasına göre azınlık olduğumuzu, genel geçer hakim kahve kültürünün 1. Ve 2. Nesil kahve akımının etkisinde olduğunu göz önüne alırsak bu girişim gayet mantıklı ve masum görünüyor.
   
 13. mburakurnaz

  mburakurnaz Isınmaya Başlayan Üye

  bu siteyi uzun zaman önce görüp sadece kahvedünyası olması nedeniyle es geçmiştim. şimdi yine gördüm ve hala sadece kahvedünyası var, belki de kahvedünyasının başka tarafından yapılmış gibi gösterdiği bir sistemdir.

  kahvedünyasından alacağıma sanalbaharat, birlikbaharat yazmışsınız ama öğrenci, freelancer, mağaza çalışanları, anketçiler, postacılar vs. yanında sürekli demlik, değirmen, aeropress, uygun oranlara sahip su taşıyacak hali yok ve zaten söylendiği gibi kahveyle bu şekilde ilgilenenler olarak çok çok azınlıktayız. o kesime hitap etmesi açısından çok mantıklı bir sistem.

  kahvedünyası konseptine alternatif olarak ankara'da coffeelab yaygınlaşmaya başladı. atatürk bulvarı şubesindeki espresso blendinin, paper express'de baratza ile çekilen espresso blendinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. kahve çekirdeği konusunda danışmanları sanırım forumdan tanıdığımız bir isimdi.