Hario Gerçekten Kötü Mü

'El Değirmenleri' forumunda Berkeonlu tarafından 23 Şub 2021 11:54 tarihinde açılan konu

 1. Berkeonlu

  Berkeonlu Yeni Üye

  Belki bu konu üzerine forumda yazılmış bir sürü yazı var ama ben hala ikna olamadım. EnBana sözen al dediler ama sözeni pek gözüm tutmadı incelemelerde çok tutarsız el yapımı olduğu için bir standartı yok.
  Hario alıyım dedim hario hiç alma onunla zaman kaymetmek yerine timemore al dediler. Timemore c2 fiyatıda biraz yüksek hemde incelemelerde rulman sabitleyiciler plastik olduğu için zamanla tutarsizlasir. C2 yerine. Plus veya slim plus alın dediklerini okudum. O sebeple timemore c2 de pek aklıma yatmadı. Hario ile ilgilide ince öğütümlerde çok kötü olmadığını duydum bende moka pota göre öğütcem o sebeple aklımda hario almak var aklımda .
   
  Son düzenleme: 23 Şub 2021 12:10
 2. umutk19

  umutk19 Aktif Üye

  Timemore yada molend alacak bütçeniz yok ise alacağınız çoğu seramik degirmen hemen hemen birbirleri ile aynı kalitede olacak yanu bütçeniz yok ise harioyada okadar bütçe ayirmanin anlamı yok bence. Tabi bu benim görüşüm
   
 3. berkaay9

  berkaay9 Yeni Üye

  C2 de 10 klik altı çok uzun sürüyor ben mokapot için 12 13 klik kullanıyordum seramik değirmen de kullandım ama c2 kadar iyi öğüttüğünü düşünmüyorum malzemesi de kaliteli öyle plastik diye hemen tutarsızlaşmazı zor uzun süre kullanırsınız rahar edersiniz
   
 4. SadeKahve35

  SadeKahve35 Yeni Üye

  Ben kahve hobisine yaklaşık 4 ay önce başladım. Çekirdek halinde aldığım ilk kahve ile birlikte bir adet Hario Smart G aldım. Önceleri French Press için kullandım. Şu an Aeropress ve Mokapot ağırlıklı kullanıyorum ve son derece memnunum. Hario dışında herhangi bir değirmen kullanmadım o nedenle farklarını bilmiyorum. İlerleyen dönemlerde diğer demleme yöntemleri ilgimi çekerse özellikle espresso o zaman değişik bir marka öğütücü almayı düşünebilirim. Youtube'den kahve ile ilgili değişik kanallara bakıldığında Hario'nun dünyanın bir çok ülkesinde kullanıldığı görülmektedir. Benim açımdan Hario'nun kötü olmadığı söyleyebilirim. Eğer bir gün iPhone pardon dilim sürçtü :) Comandante alma ihtiyacım olursa belki alırım.
   
 5. kktas

  kktas Yeni Üye

  merhabalar. Ben hario kullanıyorum gayet memnunum. V60,french pres ve soğuk demleme için gayet güzel kahveler elde ediyorum. SadeKahve35 arkadaş diyorki boşuna para vermeye gerek yok. xiomi de anı işi görüyor.
   
 6. nakber

  nakber Yeni Üye

  Sadece mokapota göre karar verme. İleride illaki ekipmanların çeşitlenecek, yeni yeni öğütümler deneyeceksin. Ona göre bir karar ver. Şu anlık sadece mokapotla işin varsa herhangi bir seramik değirmen de alsan işini görür. İnternette muadilleri var ucuza. Daha sonra da geliştikçe maddiyat da izin verirse kaliteli bir şey alırsın.
   
 7. ahmetakif

  ahmetakif Isınmaya Başlayan Üye

  Timemore'un sıfırı 500 liraya bile bulunurken harioya 300 lira vermek bence mantıklı olmazdı. Ayrıca timemore'u 1 yıl kullandım plastikten kaynaklı en ufak tutarsızlık hissetmedim, plastiği oldukça kaliteli diyebilirim. Kesinlikle çelik dişli hem öğütüm süresi, hem öğütüm kolaylığı hem de dayanıklılık açısından çok daha mantıklı. Hario ince öğütüm için kotarabilir belki homojenlik açısından ama biraz daha kalına gidildiğinde timemore'la baş edebileceğini hiç zannetmiyorum ki öğütümün de uzun sürdüğünü duydum, kendi eski seramik dişlili değirmenimde de bu durum böyleydi.
   
  Son düzenleme: 23 Şub 2021 16:12
  thks009 ve umutk19 bunu beğendi.
 8. SadeKahve35

  SadeKahve35 Yeni Üye

  Teşekkürler destek için Hariodaş Kktas Arkadaş. Evet Alman teknolojisi çok güzel ancak pahalı. Herkes Alman arabasına binmek zorunda değil. Japon arabaları da ekonomik ve geleneksel. Adamlar illa seramik diyorsa vardır bir bildikleri :).
   
  Son düzenleme: 23 Şub 2021 19:14