Molent Pocket Hakkındaki Düşünceleriniz

'El Değirmenleri' forumunda KahvePlus tarafından 7 Haz 2021 tarihinde açılan konu

 1. KahvePlus

  KahvePlus Yeni Üye

  Bir süredir el değirmeni arayışındayım, internette dolaşırken molent pocket ile karşılaştım. Fiyatıyla da ilgimi çekti açıkçası. Kullanan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
   
 2. alitopal

  alitopal Yeni Üye

  Daha dün satışa çıktı fiyatı lansmana özel 500 tl açıkçası g50 den herkes çok memnun o yüzden bu markanın çok kötü bir iş çıkaracağını düşünmüyorum. Tabi beklentiye de bağlı. Kullanmadım sadece naçizhane yorumum.
   
  KahvePlus bunu beğendi.
 3. sicario

  sicario Aktif Üye

  cihan yüce'nin incelemesi var :
   
  KahvePlus bunu beğendi.
 4. Aztuzlu

  Aztuzlu Yeni Üye

  Molent pocket bugün elime ulaştı. Maalesef bazı sorunlarla karşılaştım. İlk sorun 5. click'e kadar dişliler birbirine değiyor ( bir tur çevirmede sadece bir kısmı değiyor) bu da aslında değirmenin bir parça yamuk olduğunu gösteriyor. İkinci sorun üstteki kapağı yerine oturtmak biraz dert çünkü tam yerini bulmak gerekiyor. En büyük sorun ise dişi burr ve erkek burr beraber döndüğü için kahveyi öğütemiyor sadece döndürüyor :D Bugün arayıp yenisini göndericeklerini söylediler ama böyle bir sorunun tüketiciye ulaşması büyük bir düşündürücü unsur. Umarım yeni gelende böyle sorunlarla karşılaşmam. Burada rekabet ettiği firmalarda böyle bi hata olması çok büyük olaylara yol açardı mesela
   
  KahvePlus bunu beğendi.
 5. qhunter

  qhunter Isınmaya Başlayan Üye

  ilk 5 kademedeki sürtme sesi g50 modelinde de var. Üretici bunun normal olduğunu araya kahve çekirdekleri girdiği sürece ilk kademe itibari ile öğütüme başlayabilirsiniz diyor.
   
  KahvePlus bunu beğendi.
 6. catash

  catash Isınmaya Başlayan Üye

  Benimki de geldi, @Aztuzlu'nun başına gelen gibi bir sorunlu bir ürün gelmedi. Göndermeden önce bir kalite testi olarak deneme yapsalar böyle bir sorun yaşanmazdı elbette. Miktar olarak 18 gr çekirdek aldı, zorlasam 20 gr alır belki. Düzgün bir şekilde öğüttü. 18 gr çekirdek 17,9 gr kahve çıktı. 0,1 gr değirmenin içinde kalıyor. Hafif bir statik oluyor, onu engellemek için bir daha ki sefer çekirdeklere bir damla kadar su ekleyip deneyeceğim.
  Şimdilik sadece espresso ayarında denedim, yazlığa geçince filtre ve mokapot ayarında da deneyeceğim.
   
 7. Aztuzlu

  Aztuzlu Yeni Üye

  Yenisini gönderdiler ve sorun düzeldi. Bugün kullanma şansım oldu. Değirmen gerçekten başarılı. öğütüm kalitesi bu fiyata göre harika. Malzeme kalitesi olarak da gayet sağlam duruyor. Çok hızlı öğütüyor. Bu fiyatlarda zaten çelik bıçaklı değirmen yok o yüzden çok doğru bir hamle olmuş bu
   
 8. qhunter

  qhunter Isınmaya Başlayan Üye

  Yeni gelende bir önceki gibi ilk 5 kademede dişlilerde hafif sürtme durumu var mı?
   
 9. Aztuzlu

  Aztuzlu Yeni Üye

  Yok hocam o problem de düzeldi herhangi bi sürtme yok 2 klik'e kadar, 2de de normal diye düşünüyorum
   
 10. KahveseverHoca

  KahveseverHoca Isınmaya Başlayan Üye

  Espresso performansı nasıl arkadaşlar?