Coffee Plus

'Online Satış Siteleri' forumunda jumaru tarafından 7 Nis 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. jumaru

  jumaru Isınmaya Başlayan Üye

  Sahibi Emrah Korkmaz'la Eylül ayındaki kahve festivalinde tanışmıştık. Kendi Atölyesi'nde kavuran genç bir kavurucu. Çağatay Gülabioğlu'nun birinci olduğu kahve kavurma yarışmasına katılmıştı.

  Yeşil çekirdekleri Coffee Imports ve Delfiano'dan alıp kavurduğunu söylemişti. O zaman aklımdan çıkmıştı geçtiğimiz günlerde bir ekipman alırken tekrar karşılaştık ,sipariş verip vermediğimi sordu bunun üzerine ben de hafta içi üç sipariş verdim.

  Kosta Rika La Montana, Honduras San Marco ve El Salvador Las Nubes. Kosta Rika ve Honduras'ı Moccamaster ve v60'da demledim gerçekten başarılı kahveler. Honduras'ın üzerinde yazan çikolata notasını hemen fark edebiliyorsunuz. Kosta Rika biraz soğuyunca gayet lezzetli oluyor.

  El Salvador bana pek hitap etmedi sanırım daha çok espresso'ya uygun bir kahve. Dün de Honduras Beatrice sipariş ettim. O da gelince paylaşacağım.

  Fiyatlar benzer kavuruculara göre uygun ve tüm kargolar ücretsiz. Fiyat/performans olarak tercih edilebilecek bir kavurucu.

  Sitenin Google optimizasyonu biraz sıkıntılı o yüzden direkt adres yazıp girmek lazım. Yoksa bulamıyorsununuz. http://www.coffeeplus.com.tr
   
 2. 9bar

  9bar Isınmaya Başlayan Üye

  Benzer kavurucular ile kast ettiğiniz kimler mesela? Siteye baktım tüm kahvelerde eski fiyatın üstünü çizip indirim vurgusu yapmaya çalışmış,süpermarket kafası, zaten veriyoruz ki bu forumdan bir çok kişi 30-40 euro verip gardelli kahvesi satın aldı, o yüzden herkese açık bir paylaşım yaparken biraz daha titiz olmalıyız, kitle yönlendirmek için çok ileri düzey bilgilere ya da kahve gurmeliğine sahip degilsek ve ayrıca Türkiye içinde başarılı kavurucular mevcut onların kahvelerini ortalama 35-40 liraya temin edebiliyoruz onun da reklamını yapmaya gerek yok , bu işle gerçekten ilgili ev demleyicileri nereler olduğunu iyi biliyor.
   
  experienced bunu beğendi.
 3. jumaru

  jumaru Isınmaya Başlayan Üye

  benzer kavurucular yeşil çekirdepi coffee imports, delfiano gibi nitelikli kahve ithalatçılarından alıp nitelikli kavuran ve forumda başlıkları olan kahveciler. mesela coffeenutz mesela coffee sapiens.

  "zaten veriyoruz ki bu forumdan bir çok kişi 30-40 euro verip gardelli kahvesi satın aldı," burada ne demek istediğinizi ya da neye itiraz ettiğinizi de anlamadım.

  "kitle yönlendirmek için çok ileri düzey bilgilere ya da kahve gurmeliğine sahip degilsek ve ayrıca Türkiye içinde başarılı kavurucular mevcut onların kahvelerini ortalama 35-40 liraya temin edebiliyoruz onun da reklamını yapmaya gerek yok" bu cümlede de ne kastettiğinizi de anlamadım daha düzgün ve titiz bir türkçe ile ifade ederseniz cevap vermeye çalışırım. sanırım türkiye'de bir çok kavurucu var yeni paylaşım yapmayın onlar yeterli demek istemişsiniz.

  ama forumun başlığı zaten online satış siteleri ben de deneyimlediğim bir siteyi paylaştım.

  bunların dışında kahvelerin nesininin sizi rahatsız ettiğini ifade ederseniz o konuda da size hak verir ya da açıklama yapmaya çalışırım.

  ben de togay bey'den defalarca gardelli sipariş ettim, bunun yanında petra, boxx, kimma gibi kavurucuların kahvelerini kullandım. bunları mide lobisi'nde de, ekşi sözlük'te de paylaştım. fırsat buldukça insanları içtiğim kahveler hakkında bilgilendiriyorum. zaten başlığı açarken de kavurcuyu tanıdığımı söyledim, ortada gizli saklı bir şey yok.

  kahvelerin fiyatları diğer sitelere göre pahalı mı? yoksa denediğiniz kahveler mi kötü? yoksa beni mi yalancı olarak görüyorsunuz? dediğim gibi rahatsız olduğunuz konuyu açık açık dile getirirseniz seve seve cevap veririm.
   
  Son düzenleme: 7 Nis 2018
  kbere, mtnozyurt ve ozgur bunu beğendi.
 4. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye

  nitelikli kahve kavuran ve buradaki insanların haberdar olmadığı bir çok yer var. bunları paylaşmak için zaman harcayan arkadaşlara fırça atmak yerine teşekkür etmeliyiz diye düşünüyorum.

  eğer reklam olduğunu düşünüyorsanız forumda reklam yapmak da yasak değil. kaldı ki @jumaru böyle bir şeye tenezzül etmeyecek birisi. reklam yapmak isteseydi bu forumdan çok daha popüler platformlarda yapabilecek bir konumu ve çevresi de var.

  buraya gelen insanlar bir şeyler öğrenmek ve paylaşmak için geliyor. elbette itiraz etmek herkesin hakkı. ancak paylaşım yaptığı için agresif yorumlarla karşılaşmayı da hiç kimse hak etmiyor.
   
  LarryByndon, jumaru ve ozgur bunu beğendi.
 5. 9bar

  9bar Isınmaya Başlayan Üye

  Agresiflik ? Komik olmayın , ben bilgi kirliliği ve yanlış yönlendirmeye karşıyım. Arkadaş iyi niyetli olabilir fakat 2017 yılında kurulmuş bir kavurucuyu Coffee Sapiens ile kiyasliyor,bu kiyasin parametreleri neler ? Ikisinin de aynı kavurma profilleri olduğunu mu söylüyor anlayamadım tam olarak? Sadece bu fanatik tavırlar bile forumu işlevsiz kılmaya yeter bence. Siz de verileri değil çevresi olanı referans alırsınız artık.
   
 6. mehmetaksit

  mehmetaksit Yardım Sever Üye

  Hocam, fiyatlandirma politikası gerçekten komik ötesi olmus, önce şişik fiyat yazmak saçma, birçok ismi duyulmamış kavurucu kavurdugu nitelikli kahvelerin kilosunu 100tlye satarken hem de; kavurmak önemli bir is olmakla birlikte emegini pahali satmak icin gercekten bir firin ekmek yemek lazım(Bakınız Gardelli), bu yuzden ilk fiyatlar uzerinden satmasi pek mumkun degil, nitekim ucuzlatmış.

  Hocam daha onceki mesajda da bu mesajda da bence tavrınız biraz gömmeye yönelik oldugundan agresif kaçmış;) Bir de kahvelerin lezzetleri cok iyidir inanirim, bu isi ciddi ticarete dökmüş olanlardan daha kötü kavurum yapanlari gördüm. Bu sizin dediginiz Starbucksi asla gomemezsin, asla kimse Starbucks gibi olamaz demek gibi bir sey.

  Bu isi şöyle de anlatabilirim. Bu is safi ticaret haline gelince kahveyi kavuran insanlar çeşitleniyor, bu da her çekirdeği her zaman ayni profilde kavuramamak demek. Bilmem anlatabildim mi? :rolleyes:
   
 7. Xxbom

  Xxbom Yeni Üye

  Bayılıyorum bizim millete birbirimizi ne çok seviyoruz degilmi :)
   
 8. LarryByndon

  LarryByndon Isınmaya Başlayan Üye

  Agresifliği bir yana bırakıyorum da söylediğiniz şeyler mantıklı da değil ki. Kullanılan yeşil çekirdekler kalitesi gayet bilinen ve Türkiye'de başka kavurucuların kullandığı çekirdekler, karşılaştırılan şeyler de tabi ki kavurmanın kalitesi ve kahvenin fiyatı.

  Onun dışında 2017 yılında kurulmuş olması neden bir kavurucunun iyi olmasına engel olsun? Probador mesela kurulduğu ilk zamanlardan beri kaliteli kavrumlar çıkaran bir örnek. Hadi bunları da geçtim Coffee Sapiens neden kıyaslanamayacak bir mertebede? Kötü değiller belki ama bence kıyaslanamayacak kadar iyi olmaktan da çok uzaklar.
   
  jumaru, ozgur, kbere ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 9. forgondor

  forgondor Aktif Üye

  fiyatın gerçekten ucuz olması isteniyorsa kahvesandalına bakmanızı öneririm.
  sadece 1 kere denedim fiyatına göre iyiydi.
  not : bütün kahvelerde filtre kavrum yok açıklamada yazar.
  onun dışınd herkesin bildiği sanalbaharat.
  diğer siteye göre - si 250 gram olmaması ve kargo ücreti.
  eskiden 2 kavrum vardı açık standart.
  şuan 3 tip yaptılar galiba nasıl oldu hiçbir fikrim yok
   
 10. jumaru

  jumaru Isınmaya Başlayan Üye

  Haklısınız orada biraz mini çakallık olmuş. Umarım kısa zamanda düzeltir. Üstü çizili fiyatlardan hiçbir zaman satış yaptığını sanmıyorum zaten.

  Bu arada dediğim gibi tüm mecralarda elimden geldiğince deneyimlediğim tüm kavurucuları paylaşıyorum. Ama burada Boxx'ın, Petra'nın, Şerif Hoca'nın kahvelerini anlatmak gereksiz. Zaten forumda yazan hemen hemen herkes kendilerinden haberdar. Mide Lobisi'nde Petra'nın Etiyopya Hunkute'sini anlattığımda bu insanlar için yeni bir bilgi oluyor ve kahveye ilgi duyuyorlar, burası için ise sıradan bir paylaşım. Ben de forumda başlığı açılmamış, ürününü deneyimlediğim birebir iletişimim olan bir üreticiyi abartmadan paylaştım. Şu an kahvesini denediğim bir çok kavurcuyu kahveler.net üzerinden öğrendim ve sektör yatay olarak ne kadar büyürse bizim gibi gibi son kullanıcılar için o kadar faydalı olur.

  Bunun karşılığında gurme değilsen paylaşma, reklam yapıyorsun yapma diye geri dönüş almak keyif kaçırıcı tabii ki.
   
  ozgur bunu beğendi.
 11. ozgur

  ozgur Isınmaya Başlayan Üye

  İlk mesajınızda yanıltıcı bir bilgi olduğunu düşünmüyorum. Bu forumda profesyoneller kadar amatörler de bilgi paylaşıyor ve öğreniyor. Bu tarz "keyif kaçıran" mesajlara fazla kulak asmamak lazım.
   
  kbere ve jumaru bunu beğendi.
 12. jumaru

  jumaru Isınmaya Başlayan Üye

  Çok teşekkür ederim.
   
 13. FirstCrack

  FirstCrack Paylaşımcı Üye

  Bindirime indirim uygulamak çağın ticari hastalığı. İnsanları cahil yerine koymak ve bir nevi müşteriye saygısızlık..
   
  experienced bunu beğendi.
 14. Ufuk

  Ufuk Isınmaya Başlayan Üye

  Geçen hafta bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Honduras San Marco sipariş etmiştim. aeropress'de daha önce coffee sapiens'in Evolution Blend ini içiyordum. Honduras'ı daha çok beğendim. Bugün de yeni siparişimde websiteleri üzerinden ilgili arkadaşla iletişime geçerek onun önerisi üzerine Costa Rica La montana sipariş ettim. Kendisi baya ilgilendi sağolsun.
   
 15. Yunuxemre

  Yunuxemre Yeni Üye

  Siparişlerimi verdim bekliyorum , teşekkürler jumaru, bakalım “yeni” kavurmacı arkadaşlar nasılmış!
   
 16. nodrac

  nodrac Isınmaya Başlayan Üye

  Yukarıda 9bar yazdığın kavurucu ilah mı, otorite mi? Neden kıyaslanamaz, o yazdığınız kahveci ilk dükkanı açtığımda tanışmıştım. Aldığın 1 kg lık kavurucu ile oyun oynayan biriydi.
   
 17. thewind

  thewind Paylaşımcı Üye

  geçenlerde iş için gittiğim bir yere yakın olduğunu fark edip ayak üstü uğradım. mahalle arasında, küçücük iki kısımdan oluşan bir dükkandalar. pour over demleme için kahve aradığımı ve son zamanlarda doğru düzgün bir çekirdek bulamadığımı söyledim. özellikle rwanda (internet sitelerinde sanırım şimdilik satışı yok) ve etiyopya'yı tavsiye ettiler. bu iki kahveyi 250gr olarak, bunların yanında el salvador ve peru (sanırım bununda satışı internet sitelerinde yok) çekirdeklerini de 125 gramlık paketler halinde, pek bir umudum olmayarak aldım. çünkü son zamanlarda içebileceğim çekirdek bulmakta inanılmaz zorlanıyorum, hatta bulamıyorum desem yeridir. (şuanda elimde farklı kavuruculardan alınmış, üstünden 30-40gr eksilmiş ve öylece kenara konmuş 3-4 paket var.)

  eve gelince ilk olarak etiyopya'yı denedim ve şaşırdım. uzun zamandır beni rahatsız edecek seviyede acı olmayan bir kahve içmemiştim. tamam çekirdek kalitesi çok süper değil, gövde çok düşük, tat olarak baskın değil ama aromalar yerinde (çiçeksi) ve acılık yok. içerken çok keyif aldım ve mutlu etti beni. ertesi gün rwanda'yı denedim. o da hemen hemen aynı özellikleri göstererek memnun etti. aynı akşam peru'yu denedim yine güzeldi.
  son olarak bugün sabah el salvador'u denedim ve memnun kalmadım. acılık vardı ki zaten çekirdeklerin kavrum derecesinden ve kokusundan anlaşılıyordu. espresso ya da moka pot'a daha uygun gibi geldi bana ki kavurucuyla aynı bilgiyi paylaştığımda beni onayladılar ve memnun değilsem hemen yenisi ile değiştirebileceklerini söylediler. ne yapacağıma henüz karar vermedim :)

  toparlamak gerekirse ben genel anlamda memnun kaldım. bana göre; çekirdekleri çok süper değil ama kötü de değil, kavurma profilleri benim damak tadım için uygun ve acı değil. benim gibi kahve acı olmasın ama çok büyük beklentim de yok diyorsanız kendilerini tavsiye ederim. yine bana göre; çekirdek performansları fiyatlarına göre iyi. umarım kavurma profillerini bozmaz ve bu şekilde yollarına devam ederler.
   
 18. mkm16

  mkm16 Isınmaya Başlayan Üye

  Emrah iyi ve genç bir arkadaş. Ben de sürekli kendisinden alıyorum. Kavurmakarı hafif koyuya kaçıyor ama tat olarak beni damak zevkime uygun. Çekirdeklerini de Cafe Imports ve Nordic Approach. Kaliteli iş yapmaya çalışıyor. Ben tavsiye ederim kendisini.
   
 19. Ufuk

  Ufuk Isınmaya Başlayan Üye

  Ben de uzun süredir kendisinden alıyorum. Costa Rica'sını herkese öneririm.