Coffeetropic

'Online Satış Siteleri' forumunda childishfears tarafından 30 Kas 2018 tarihinde açılan konu

 1. bigvocate

  bigvocate Isınmaya Başlayan Üye

  çekirdekler yaklaşık aynı büyüklükte ve kavrum olarak iyi görünüyor. yeni yıl öncesi stok yapmak için iyi fırsat :)
   
 2. sefffax

  sefffax Paylaşımcı Üye

  Memnun kaldım şahsen. İlgili firma.
   
 3. ustaturk

  ustaturk Yeni Üye

  French Preste demlemek için 31 Aralık pazartesi günü öğle üzeri çekilmiş olarak “Terra Single Origin Costa Rica Los Santos Tarrazu” kahve siparişi vermiştim.Kaldırımda yürümenim bile zor olduğu yılın son günü, müthiş bir şekilde istediğim siparişimi ve yanında “Terra Single Origin Kenya AA Nyeri” deneme paketini yollayıp bu gün ulaştırdılar. Beni şaşırttılar. Kahveleri daha denemedim. Denedikten sonra sonuçları paylaşacağım.
   
 4. mehmetaksit

  mehmetaksit Paylaşımcı Üye

  Ben iş yerine istedim, kampanyadan faydalanmak adına, bugün birinci parti kahveler geldi. 29/12 tarihli ürünler olarak hem taze hem de fena olmayan aromaları olan bir kahve içtim. Belki 3-4 gün daha beklesem süper bir kahve içebilirim.

  Yanında gönderdikleri hediyeler ve deneme paketi de üzerine ayrı bir cazibe katıyor. Tavsiye ediyorum deneyin.
   
 5. HaLiL27

  HaLiL27 Yeni Üye

  Ben de 3 farklı kahve söyledim Kenya AA 20 Aralık diğer ikisi 27 Aralık tarihli, Costa Rica deneme paketi hediyesiyle birlikte. İlkin Costa Rica denedim Espro Travel Press (ETP) ile. Ben beğendim. Şu anda forumda bilinen - Kronotrop, Probador, Boxxcoffee, Coffedepartmant- denemiş biri olarak benim için fiyat performans kavurucuları:
  Coffee tropic , Hackyscoffee

  Son olarak f/p olarak sitede öne çıkan Sanalbaharat'tan 7 ay kadar önce aldığım 1,5 kg çeşitli kahveleri bitirmekte çok zorlandığım ve bir daha orayı denemediğimi de ifade edeyim.
   
 6. TheAugustus

  TheAugustus Yeni Üye

  2 şubatta Colombia Medellin sipariş etmiştim. Sağolsunlar yanına bir de Indenosia Sumatra göndermişler. Kahvelerini beğendim. Fiyatları uygun ve kargo ücretsiz.
   
  ustaturk bunu beğendi.
 7. Bugrafurkan

  Bugrafurkan Isınmaya Başlayan Üye

  Sipariş verdiğim Kenya geldi, yanında Kolombiya Medellin ve Etiyopya deneme paketi göndermişler. Medellin çok kavrulmuş geldi bana ama çekirdekler homojen, Etiyopya ve Kenya çok güzel tavsiye ederim. Fp ürünleri
   
 8. pasifatak

  pasifatak Isınmaya Başlayan Üye

  Ben de Etiyopya ve Honduras Cerro Azul sipariş vermiştim 3 hafta kadar önce. Ama kullandığım seramik değirmenin dişlerine sert gelmesin diye ve biraz da damak tadı açısından kavurma profillerinin dışında kendi isteğimi iletmiştim. Etiyopya için city, Honduras için city plus istedim. Kahveler geldiğinde paket arkasındaki çizelgeden fark ettim ki light, city, full city ve dark olmak üzere dört seviye kavurma dereceleri varmış. City istediğim Etiyopya sorunsuzdu. Zaten bitirmek üzereyim ve çok keyifle içtiğim bir kahve oldu. Ama city plus beklediğim Honduras full city olunca epey koyu ve yağlı bir çekirdek çıktı paketten. V60 ve chemex ile denemeler yaparak içilebilir bir kıvam tutturdum bu çekirdekle de. Ama kavurma derecesini kendilerine bırakmak daha doğru bir tercih olurmuş. Fiyat performans olarak gerçekten tatmin edici buldum. Çekirdek homojenliği olsun, defectli çekirdek azlığı olsun gerçekten tercih sebebi olabilecek bir satıcı. Şu sıralar yine bir indirim söz konusu sanırım sitelerinde. Denemek isteyenlere tavsiye ederim.
   
  ustaturk bunu beğendi.
 9. ferrotello

  ferrotello Isınmaya Başlayan Üye

  Yılbaşı hediye paketi diye bir olayları var iki tane 250 gr kahve biri Kolombiya Medellin, bir French Press, bir bisküvi, 100 gr çikolata 69 tlye geliyor, kargo da ücretsiz, bence acayip hesaplı, bir tane geçtim bu setten sipariş. Kahve stoğum da birkaç günlük kalmıştı iyi denk geldi, Pazartesi’ye kalmadan ulaşırsa elime benim için süper olur.
   
 10. Bugrafurkan

  Bugrafurkan Isınmaya Başlayan Üye

 11. bgcxx

  bgcxx Yeni Üye

  ben bulamadim link atabilir misiniz
   
 12. Gkbrk

  Gkbrk Yeni Üye

  https://coffeetropic.com/urunler/

  Direkt bu linkten de bakabilirsiniz.
   
 13. Gkbrk

  Gkbrk Yeni Üye

  Ancak kaldırmışlar. Burada da yok artık yılbaşı paketi.
   
 14. ferrotello

  ferrotello Isınmaya Başlayan Üye

  Ben gece 1 gibi girdiğimde o dediğim kampanya vardı, şu an bulamadım.
   
 15. corvo

  corvo Yeni Üye

  Kavrumları filtreye uygun değil mi
   
 16. pasifatak

  pasifatak Isınmaya Başlayan Üye

  Paket arkasında city olduğu belirtilen Etiyopya çekirdeği filtre yöntemler için gayet güzel bir kavurma profiliyle geldi. Kendileriyle iletişime geçip kavurma profili hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Her çekirdekleri için demleme yöntemine göre ayrı ayrı uygun bir profil çıkarmış olabilirler. Bu bakımdan paket arkasında bulunan 4 kavurma derecesi belirleyici olmayabilir.