Delonghi K79 + Kruve 2 Elekli Vs Hario Skerton Pro

'Öğütücü Tavsiyeleri' forumunda kahve tarafından 4 Mar 2019 tarihinde açılan konu

 1. kutlayaybek

  kutlayaybek Isınmaya Başlayan Üye

  hocam benim siparişim gümrüğe takıldı sanırım ama benimle beraber sipariş vermiş sorunsuz bir şekilde kargosunu almış birisi daha var forumda kısa zaman içinde paylaşım yapıcağını söylemişti onun yorumlarıda bir yol gösterici olabilir sizin için.
  Aynı kargonun aynı şirketten kargolanıp birisinin gümrüğe takılıp birisinin sorunsuz geçmesi biraz şov oluyor bizim ülkemiz için bile ama yapıcak bir şey yok ne yazıkki.
   
 2. thekenan

  thekenan Isınmaya Başlayan Üye

  Gümrük biraz kumar oyunu hocam malesef. Memurların insiyatifine kalıyor ürünlerimiz. Umarım yakın zamanda sorunsuz bir şekilde elinize ulaşır biz de tecrübelerinizi okuruz.
   
 3. kutlayaybek

  kutlayaybek Isınmaya Başlayan Üye

  Gidip almam gerekicek gibi duruyor Ukimden. Pazartesi arayıp öğrenmeye çalışıcam ne yapmam gerekiyor.
   
 4. kahve

  kahve Isınmaya Başlayan Üye

  Belli bir süre kullandığım için tekrar yorumlamak istedim bu konuyu. V60 için öğütüm işini kg79 ile en düşük ayarlarda yapıyorum ardından kruve ile eliyorum. Sadece orta kısmı değil orta ve üst kısmı alıp kullanıyorum 20 gr çeksem 15,16 gr orta ve üst kısımda kalıyor 4,5 gr da en altta kalıyor onu da biriktirip türk kahvesi amacı ile kulllanıyorum bu durumda pek bir kaybım olmamış oluyor, hiç kruve kullanmamaya nazaran tadında bence çok büyük değişiklik var 5 gr toz diyebileceğimiz kısmın kattığı acı tatdan kurtuluyorsunuz resmen.

  Ben memnun kaldım kruve aldığım için ilerde daha iyi bir değirmene geçince de yine tozlardan kurulmama yardımcı olacak 5 gr olmayacakta 1 gr olacak ama yine de tadını düzelteceği kesin. Kruveyi 6lı değil ikili set halinde aldığım içinde memnun kaldım diyebilirim, çünkü kullanınca anlıyorsunuz ki öyle sabah akşam değiştirilecek gibi değil elekleri hem uğraştırıyor hem de elekleri tutan plastik parçalar ne kadar dayanır bu işleme ondan da emin değilim. Ancak sadece ikili set halinde kullanınca mantıklı bir hale geliyor eleyip yumuşak fırça ile tozlarını temizleyip sonraki kullanım için bırakıyorum.

  Hario ise ölmüş diyebilirim 9. klikte çekmeme rağmen french press boyutunca bol miktarda parça vardı, sanırım benimki miladını doldurmuş yoksa bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum.
   
 5. baristamc

  baristamc Isınmaya Başlayan Üye

  Hocam bendede sözen ve baratza encore var , sözeni seyahatlerde kullanıyorum. ikisi içinde aynı zamandada elek kullanmak zorunda kalıyorum iyi bir öğütücü almak kaçınılmaz . en iyi seçenekde commandante , an itibari ile usd 5,57 eur 6.30 olduğunu düşünürsek bütçeyi biraz zorlayıp bir an önce almak lazım, seçimler sonrası kur belirsizliğide cabası . Diğer arkadaşlarında bahsetti gibi elek kalibrasyon yada yarışmalar için kullanılabilir.
   
 6. kahve

  kahve Isınmaya Başlayan Üye

  5.57 ye iyi der hale geldik :) şimdilik devam hocam böyle.