Yumuşak,tatlı Içimli Kahve Tavsiyeniz ?

'Yeni Başlayanların Mutlaka Bilmesi Gerekenler (SSS' forumunda tumo192 tarafından 14 Tem 2019 tarihinde açılan konu

 1. tumo192

  tumo192 Yeni Üye

  Merhaba french press te demlemek için yumuşak içimli,ekşi olmayan ve tatlı kahve araştırıyorum. İnternetten Arabica filtre kahve aldım fakat tadını beğenmedim, damağımda ekşimtrak bir tat bırakıyor. Sütsüz içmek istiyorum fakat asit oranı galiba yüksek 2 gün önce kavrulup çekilmiş.

  https://www.sanalbaharat.com/urun/guatemala-arabica-1kg-iri-ogutulmus-french-press-icin Aldığım kahve bu.

  Tavsiye edebileceğiniz bir tür filtre kahve öneriniz var mı ?

  https://www.e-gurme.com/taze-kahve/taze-yoresel-kahveler/colombia-supremo-yoresel-kahve.html

  Bu nasıldır ?

  Not: Bulunduğum şehir Ankara,gerekirse gidip elden alabilirim.
   
 2. ozgeraltay

  ozgeraltay Paylaşımcı Üye

  Ankarada Elden Escobar coffeden Nikagura jalapa Tercih edebilirsiniz Dengeli bir asiditeye sahip.İnternetten Almak istiyosanız Overdose Coffe Guetemala Santa Rosa El Morito tercih edilebilir özellikle türk kahvesine çok yakışıyor bu çekirdek veya Null Coffe Sitio do Cruz Brezilya tercih edilebilir espressoda çok başarılı buldum V60 tada iyi
   
 3. ozgeraltay

  ozgeraltay Paylaşımcı Üye

  Ek olarak kahve kavrulduktan sonra Filtre yöntemleri için 4-5 Gün Espresso için 1 Hafta 10 Gün beklemesi lazım ekşiligi atması için içindeki gazını salması lazım o gazlar ekşilik olarak geri dönüş yapar :)
   
 4. tumo192

  tumo192 Yeni Üye

  Supremo da alsam aynı sonucu mu alırım ? Birisi önermişti bu kahveyi al diye onun tavsiyesiyle aldım fakat damakta ekşimsi tat bırakması hoşuma gitmedi. Mehmet efendinin şu hazır pakette satılan colombia filtre kahvesi var,o kadar ekşimtırak gelmemişti tadı. Belki de dediğiniz gibi beklersem düzelebilir french press için çekim yapıp 250 gr pakette 4 adet gönderdi.
   
 5. cemeray

  cemeray Paylaşımcı Üye

  hackyscoffee'den guatemala ve nicaragua tavsiye ederim. bende ekşi kahve sevmem. guatemela espresso kavrumu nicaragua filtre kavrumunda ekşilik olmadan içebiliyorum.
   
 6. mkm16

  mkm16 Aktif Üye

  Ankara Paper Coffee’den Brezilya black mountain tavsiye ederim. Sütsüz içebileceğiniz yumuşak içimli keyifli bir kahve. Dükkanımda haftada 1 kiloya yakın gidiyor. Şiddetle tavsiye ederim. Hazır Ankara’da yer :) Uğur’a selamımı iletirseniz diğer kahveler konusunda da bilgi verir :)
   
 7. Analogvedijital

  Analogvedijital Yeni Üye

  Ben de olabildiğince yumuşak kahvenin peşindeyim. Mokapot kullanıyorum. Cool beans french vanilla aldım ve sevdim. Deneyebilirsiniz. Bu başlıkta diğer önerilenleri de denemeyi düşünüyorum.
   
 8. golge

  golge Yeni Üye

  French press kahve demlenme süreci gereği kahvenin gövdesini ve alabileceğiniz aromaları minimuma inmektedir. Bu sebeple yüksek gövdeli ve düşük-orta asiditeli Dominician Barahona ve Nicaragua San Jose çekirdeklerini tavsiye edebilirim. Sorunuzda yazdığınız Arabica çekirdeğinin bir blend mi yoksa single orijin mi olduğunu belirtirseniz daha faydalı feed-backler alabileceğinizi düşünüyorum.
   
 9. JMurat

  JMurat Yeni Üye

  En yumuşak kahvelerden biri Etiyopya Yirgacheffe bence. Overdose'daki çok güzeldi egurme'den denedim okadar iyi değildi mesela. Maksika kahveleri de yumuşak oluyor.
   
 10. yselim

  yselim Yavuz Selim

  Güney Amerika kahvelerine bakabilirsiniz.
   
 11. highkos

  highkos Yeni Üye

  Kolombiya Excelso da denenbilir.
   
 12. kutlayaybek

  kutlayaybek Isınmaya Başlayan Üye

  Filtre kahvede ısrarcı mısınız bilemiyorum yada maddi durumunuzu ancak ben şuana kadar en tatlı asiditesi düşük acılığı olmayan kahvemi delterda içtim sürekli böyle kahveler içiyorsanız belki bir yerden deneyebilirsiniz.