Moccamaster K 741 10-Cup Coffee Brewer with Glass Carafe

'Filtre Kahve Makineleri' forumunda ogan tarafından 28 Eki 2016 tarihinde açılan konu

 1. poyraz

  poyraz Paylaşımcı Üye

  Tek kişilik dev prodüksiyon
   
  kahvetrip bunu beğendi.
 2. kahvetrip

  kahvetrip Paylaşımcı Üye

  Bütün yorumlar için tek tek teşekkürler :)
   
 3. Bisikletgezgini

  Bisikletgezgini Paylaşımcı Üye

  Merak ediyordum makineyi sayenizde aydınlandım çok teşekkürler.:)
   
  kahvetrip bunu beğendi.
 4. muratalalmis

  muratalalmis Yeni Üye

  Merhabalar, ofiste bu üründen kullanıyoruz, yani tam modelini bilmiyorum ama akış olan başlık hareket ediyor, altında da demlik yerine termos var. Öncelikle bu makinenin kalitesinden genel olarak memnun değilim. Kesinlikle fiyat ürüne çok pahalı.

  Geldiği ay sıfır ürünün yayı bozuldu hala bozuk kullanıyoruz. Bu yay termosun oraya koyulduğunu anlamak ve makineyi çalıştırıp durdurmak için kullanıyor. Şuan hep içeride olduğu için yerine tam oturtmazsak kahve dışarı taşıyor ortalığı rezil ediyor.

  Dikkatli olmazsanız elinizi yakabileceğiniz doğrudur. Hareket eden modelde de çok yakmışlığım var.

  Parça kalitesi düşük temizliği kolay bi ürün.
  Farklı tasarımı ve renk çeşitleri var fakat tasarım kullanışlı değil yerinden oynuyor. Demlik yerindeki plastikler adi itip kakmanız gerekiyor makinede hafif olunca açıkcası hep sorun yani .

  Kronotropta görüp aldık memnun değiliz. Evde delonghi var combi olanlardan tat olarak çok daha lezzetli kahve yapıyor. Ayrıca pratik fiyat olarak da çok daha uygun. Kısacası iyi bir deneyim için bunlardan uzak durun basit bir delonghi daha işlevsel
   
  ustaturk bunu beğendi.
 5. kahvetrip

  kahvetrip Paylaşımcı Üye

  Merhaba! Birçok kahve dükkanı ve ev tüketicisi tarafından memnuniyetle karşılanmış bir ürün ve markadan bahsediyoruz sonuçta. Basit bir delonghi daha iyi demek biraz yanıltıcı olabilir çünkü daha iyi değil, birçok nedenden ötürü olamaz da. Malzeme kalitesinin düşüklüğünden bahsetmişsiniz. Sırf bakır ısınma elemanlarının maliyetiyle bile bir delonghi alınabilir. Termoslu modellerde o yay dediğiniz şeyin takılı kalabildiğini duymuştum ama bir bozukluk varsa garanti kapsamında rahatlıkla değiştirebiliyor olmalısınız. Kullandığınız kahve, öğütücü ya da kalınlık yüzünden de beklentileriniz karşılanmıyor olabilir. Tam olarak tatla ilgili neyi beğenmediğinizi söylerseniz yapılabilecekleri düşünürüz birlikte.
   
  Alpha_Music ve orkunozkaya bunu beğendi.
 6. muratalalmis

  muratalalmis Yeni Üye

  Bi kere dar ağız yüzünden temizlik zor, internette benzer modellete baktım daha geniş ağızları var. İçine el girmeyince bekleyen kahvenin kokusu çıkmıyor. Kesinlikle tadı bozuyor. Makineye atamıyorsunuz çünkü neredeyse herşey plastik. Diyelim ki attınız bu plastik zımbırtılar deterjan kokusunu hemen çeker gidip yenisini almak zorunda kalırsınız. Almadan önce bakarsanız malzeme kalitesinin iyi olduğunu söylüyorlar hep, ben plastiğinde gözle görülür bi fark hissetmedim aksine, kalıpları sorunlu gibi geldi. Bi termosu yerine oturturken sürekli takılıyor, devrilecek gibi oluyor. Bilmeyen biri almaya kalktığında döküldüğü de oluyor. Sonuçta ofiste kullanıyoruz sen içme diyemiyoruz.

  Benim gördüğüm bariz iyi olan iki özelliği var, hızlı ve sessiz. Bunun dışında const kısmında bence hileli yaklaşılıyor bu makineye. Hee bir de şöyle bir durum var; şuan fuar var galiba milan da çeşit çeşit makineler var. Bir cafenin bunu kullanması bana mantıklı gelmedi açıkçası nasıl makineler var yani.
   
  ustaturk bunu beğendi.
 7. eyoruk

  eyoruk Yeni Üye

  Merhaba,uzun zamandır elektrikli makine almayı planlıyordum.Videoları izledim konulara baktım bu modelde karar kıldım gibi. Fakat plastik olmasını istemiyordum.Sanırım yorumlardan plastik olduğu anlaşılıyor.Bu önemli bir eksi mi gerçekten ? Plastik olmayan modellerin fiyatları pek ulaşılabilir seviyede değildir herhalde. (ev tipi makine modellerinin çoğu böyle sanırım.) Makineden beklentim Cold Brew-Filtre Kahve olacak.Espresso için moka pot alacağım ,çünkü makinelerde işin içine Espresso girdiğinde fiyatlar fırlıyor.V60 için yine özel demleme ekipmanı alacağım. Hem öğütücü (makineli ve sadece espresso için kullanmak üzere değirmen) hem filtre kahve makinesi hem özel demleme ekipman alacağım için yeterince maliyet olacak malesef.