Hasret Kaldım Sumatra'ya

'Yöresel Kahveler' forumunda selamet tarafından 6 May 2020 tarihinde açılan konu

?

Sumatra çekirdeğini lezzet olarak sever misiniz?

 1. Evet Severim

  31 oy
  57.4%
 2. Hayır Sevmem

  10 oy
  18.5%
 3. Maalesef içmedim.

  13 oy
  24.1%
 1. ytghan

  ytghan Paylaşımcı Üye

 2. Fatih35

  Fatih35 Yeni Üye

  Kahvefabrikası ve Espresso perfetto sitesinde Sumatra bulunmakta. Kahvefabrikası nın city plus kavrumu Starbucksin yaninda oldukça açik kaliyor. Bir dahaki siparişimde full city plus alip filtrede deneyeceğim.
   
 3. selamet

  selamet Paylaşımcı Üye

  Bu kadar Sumatra severin olmasına sevindim. Kahvefabrika'sından almak ağır basıyor Sumatra için. Sipariş verirken tekrar bir buradaki önerilere bakıp vericem.

  Bu konuyu açtıktan sonra, biraz düşünüp çekirdek alırken yaşadığım bu bulma sorununa bir çözüm üretmem gerektiğini düşündüm. Sonuç olarak ortaya farklı sitelerdeki ürünlerin tek bir tabloda birleştirme fikri çıktı. İlk başta kişisel ihtiyaçlarımı düşünerek bir şeyler yaptım. Lakin bu konudaki yazılanları da okuyunca, kahve severlerin böyle bir araça ihtiyacı olduğunu düşünüp ulaşılabilir bir hala getirdim. Detaylı bir konuda açtım forumda.

  Merak edenler için:
  Forumda ki ilgili konu: https://www.kahveler.net/kahve/5822-online-cekirdek-kahve-bulma-tablosu.html/
  Bahsettiğim tablonun direk linki: http://www.gokhanselamet.com/kahve/guncel-cekirdekler
   
 4. corwus

  corwus Isınmaya Başlayan Üye

  Cofferemden aldığım sumatra bugün elime ulaştı.Kavrumun starbucks kadar yanık olduğunu söyleyemem zaten öyle kahve de bir tek starbucksta var.Kahveyi kavanoza aktarırken fark ettim elime biraz aldım pek hoşuma gitti diyemem defect biraz fazla gibi geldi.Kavrum da aşırı homojen değil gibi.Daha iyi anlayanlar ve görmek isteyenler için ek bırakıyorum.Ayrıca pakette kilit ve valf de yoktu.
   

  Ekli dosyalar:

  dereotlupogca bunu beğendi.
 5. ytghan

  ytghan Paylaşımcı Üye

  Bir daha önunden geçme hocam.Sanalbaharatta bile daha iyi çekirdekler
   
 6. corwus

  corwus Isınmaya Başlayan Üye

  Dökerken bile dikkatimi çekti cidden pek hoş değil ama aşırı anlamadığım için kesin konuşmadım.Sadece diğer çekirdeklerimle kıyasladığımda ciddi bir fark var
   
  dereotlupogca bunu beğendi.
 7. eediz

  eediz Aktif Üye

  hocam sanalbaharat BİLE diyenler olmuş, bile bence yanlış bir kelime. Sanalbaharat’ın bundan çok daha iyi çekirdekleri var. Bu kadar f/p çekirdekleri olan bir işletmeye( sanalbaharat) haksızlık yapılınca dayanamıyorum cidden.
   
  corwus ve ytghan bunu beğendi.
 8. ytghan

  ytghan Paylaşımcı Üye

  Aynı şeyi savunuyoruz zaten.Muhtemelen yarı fiyatına daha iyi hizmet sunuyor sanalbaharat.Bu durumda sanalbaharat bile daha iyi kahve satmîş oluyor ki aynı fiyatlı saticilarla karşılaştırmaya bile gerek yok.
   
 9. corwus

  corwus Isınmaya Başlayan Üye

  evet o anlamda söyledi zaten fiyatına bakınca çok iyi ancak fiyatı dışarıda bulundurunca biraz geride kalıyor,aylarca içtim sanalbaharattan şahsen bu kadar kötü çekirdek hiç gelmedi her demleyişimde çöpe çekirdekler atıyorum bu fiyata böyle çekirdekler çok büyük hayal kırıklığı
   
  dereotlupogca bunu beğendi.
 10. coffecoder35

  coffecoder35 Isınmaya Başlayan Üye

 11. exen1986

  exen1986 Isınmaya Başlayan Üye

  Gerçekten hiç iyi gözükmüyor. Özensiz bir kavrum olmuş bu.

  Sumatra bana da Starbucks sayesinde filtre kahve ile tanışmama vesile olan kahvedir. Hiç butik kavurucudan alıp denemedim. Fiyatı da yüksek gerçekten.
   
 12. corwus

  corwus Isınmaya Başlayan Üye

  Yeni kavurucular denemek adına aldım ama cofferemden son siparişim de olmuş oldu sanırım :)
   
  dereotlupogca bunu beğendi.
 13. corwus

  corwus Isınmaya Başlayan Üye

  Tekrardan belirtmek istedim kendileri ile iletişime geçtim ve bu çekirdeklerin doğasından kaynaklandığı hakkında birçok bilgi aktardılar.Bu çekirdeklerin bu şekilde olduğunu bilerek ve defect olarak belirttiğim çekirdeklerin aslında defect olmadığını ve diğer çekirdeklerden ayırıp kalan ve ayırdıkları çekirdekler için ayrı tadım yapıldığında kahvenin tadında eksiklik olduğunu,bu kahvenin bu dengeyi bu şekilde yakaladığını belirttiler.Ben de içimde sıkıntı yaşamadım oldukça gövdeli topraksı issi bulduğum notalar aldım kendi çapımda.
   
  dereotlupogca bunu beğendi.
 14. ytghan

  ytghan Paylaşımcı Üye

  Var mı gelişme? Bir sumatra içemedik arkadaş ya hafif böyle koyu kavrum hafiften kavruk topraksı his veren bir sumatra aranmaktadir..
   
 15. selamet

  selamet Paylaşımcı Üye

  Kahve fabrikasindan aldi[im sumatradan gayet memnunum. Dengeli gövde yakalamak için baya uğraştım. Şu anda comandante 26 klikte severek tüketiyorum.

  Degassing süresi için 1 hafta üzeri belmeme rağmen ilk başta biraz oturmamıştı sanki. Bu akşam ki içtiğimde hem karamel hemde topraksı notaları aldım.
   
  ytghan bunu beğendi.
 16. emrepress

  emrepress Yeni Üye

   
 17. emrepress

  emrepress Yeni Üye

  sumatra'yı 2 siteden tecrübe ettim. sanalbaharat ve coffeetropic. coffeetropic aynen görsellerdekine benzer bir şekilde kavrum yapmıştı. sumatra ise daha starbucks tadına yakın daha koyu ve homojen bir kavrum yaparak göndermişti.
   
 18. C8H10N4O2

  C8H10N4O2 Isınmaya Başlayan Üye

 19. Veracocha

  Veracocha Isınmaya Başlayan Üye

  Valla sumatrayı beğenemedim hocam yaa topraksı ve değişik bir tadı var
   
 20. emrepress

  emrepress Yeni Üye

  ben de başta beğenmemiştim. ama içecek başka kahve olmadığı için içmeye devam ettim. kahve bitince bırakamadım, diğer kahvelerin tadı çamur gibi gelmeye başlamıştı.

  yani garip bir kahvedir. bağımlılık yapar.