Alım Satım Ilanlarındaki Yorumlar Hk.

'Forum Hakkında' forumunda B747 tarafından 23 Şub 2021 09:48 tarihinde açılan konu

 1. B747

  B747 Isınmaya Başlayan Üye

  Dostlar, daha önce birçok forumda yer aldım fakat ilk defa bir forumda bu kadar ilan altında tartışma ve yorumlara tanık oluyorum. Acaba açılan satım ilanlarının ilk mesaj dışında kitli kalması, yine ilan sahibinin belli aralıklarla kilit i açıp güncel yazabilmesi daha keyifli olmaz mı?

  Nitekim devamlı gördüğüm tartışmalar, şu sitede bu kadar, böyle fiyat olmaz vs tarzında. Sonuçta serbest piyasadır satış yapan kişi istediği belirler, alıp almamak bizlere kalmış. Gereksiz tartışmalar bu şekilde önlenmiş olabilir.

  Yine ilk defa burda denk geldiğim, başlık altına fiyat pazarlığı veya özel mesaj ile gönderilmesi gereken yazıların yazılması. Normalde bir ilan varsa kişiye özel mesaj gönderilir ve o şekilde ilerlenir şeklinde tanık olmuştum üye olduğum diğer forumlarda. Bunlar benim kişisel görüşlerimdir, lütfen kimse yanlış anlamasın. Sizlerin de düşüncelerini merak ettiğim için bu konuyu açtım.
   
  baristanbul bunu beğendi.
 2. Veracocha

  Veracocha Isınmaya Başlayan Üye

  Kilit milit ne iş hocam öyle şeymi olur forum ahlakına aykırı birkere herkes fikrini ve fiyat teklifini söyleyecek bundan doğal ne var , adam sıfırından pahalı satıyorsa ilana link verilir bakın burda daha ucuza satılıyor diye satıcıda ister fiyatı düşürür isterse haftalarca bekler ürününü satamaz
   
  okoroglu ve pazartesi bunu beğendi.
 3. sicario

  sicario Isınmaya Başlayan Üye

  Öncelikle fikirlerinize saygı duyuyorum. Ancak bu foruma kahve ile yeni ilgilenmeye başlayıp, bilgi almak için gelen insanlar da bulunmakta.Bu kişiler ilanda gördükleri fiyatların gerçek değerlerini yansıtıp yansıtmadığını bilemeyebilirler. Serbest piyasa diye bir malın değerinden çok daha fazlasını vermelerine göz mü yumalım? işin açıkçası dediğiniz gibi yapıldığı takdirde burası kahve forumu olmaktan çıkıp, letgo veya sahibinden gibi bir ortama döner. zaten iyi niyetli satıcılar, bakın burada daha ucuz tarzı yorumlarda, ben görmemişim diyerek fiyatı aşağı yönde revize ediyorlar.
   
  okoroglu ve pazartesi bunu beğendi.
 4. B747

  B747 Isınmaya Başlayan Üye

  Herkesin görüşüne ayrı ayrı saygım var, hem paylaştıkça kendi göremediğimiz noktaları görüyoruz. Benim genel itibari ile rahatsız olduğum nokta bazı başlıklardaki rahatsız edici üslup ile olan tartışmalar. Yine satıcıyı özel mesaj ile fiyat konusunda uyarabiliriz, dolayısı ile fiyatını o şekilde günceller. Ayrıca bilgi çağındayız, şu foruma giren herkesin eminim google kolay bir arama ile fiyat bandından haberi olabilir. Bu başlığı açmamdaki amaç bilgi paylaşımı, yoksa şu şekilde olsun bu şekilde olsun demek değil. Okuyan herkes belki bir pay çıkartır herkesin yazdıklarından.
   
 5. Veracocha

  Veracocha Isınmaya Başlayan Üye

  Hocam fiyat teklifleri özel mesaj ile yapılır zaten , ancak ürünün fiyatının daha ucuz olduğu linki konunun altına paylaşmak en doğrusu herkes görüğ bilgi sahibi olabilir böylece
   
  pazartesi bunu beğendi.
 6. Horizon

  Horizon Aktif Üye

  Satış ilanlarında çıkan seviyesiz tartışmalar bana da çok çirkin geliyor. Birde özellikle forum yöneticisinin bu konudaki hassasiyetinin bilinmesine rağmen siz yerine sen diye hitap edilmesi ve bu seviyesizlikle beraber gelen diğer atışmalar.

  Gerçekdışı fiyatlarla açılmış ilanlara müdahale edilememesi başka bir sorunu yanında getirir.
  Yukarıda da bahsedildiği gibi herkesin ulaşabildi Google araması sırasında sitemizde gözüken gerçekdışı fiyatlar tek işi alım satım yapmak olan sitelerde alışveriş yapmaya çalışanlara referans teşkil etmekte.
  Malum herkes istediği yerlere bedava birden fazla ilan açıp birini diğerine örnek gösterip istediği fiyatla piyasayı belirleyebiliyor.

  Pek anlatabildimmi bilmiyorum ama herkesin istediği gibi at koşturmasına bir dur demek lazım. Madem bu site bilgi için var , öyleyse doğru fiyatlı mala ulaşılmasını da sağlamalı.
   
  Son düzenleme: 23 Şub 2021 13:16
  pazartesi bunu beğendi.