1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Sanalbaharat.com sitesi

'Online Satış Siteleri' forumunda Maranki tarafından 25 Haz 2015 tarihinde açılan konu

 1. junleo

  junleo Yeni Üye

  Taze kavrulmuş kahve bulmak en büyük problemmiş bunu iyi anladım. Maaşıma oranla büyük bir pay oluşturan demleme aparatlarını ucuz yoldan elde edebildim. Örneğin v60 hario yerine kütahya porselenin replika ürünü gibi yada çinden getirtebileceğiniz chemex replikaları. Ama asıl masraf kahveymiş.
  Sanalbaharattan önce farklı sitelerden sipariş verdim.Ama sorunlu ürünler geldi. örneğin kahhve.com dan etiyopya grade 2 yirgacheffe siparişi vermiştim. Hem yanlış öğütülmüş hemde bayat kahve geldi. İndirimli sattıklarında kahve dünyasından da siparişim oldu. çekirdekler özellikle kenya kahvesi kalitesizdi, mideyi bozan cinsten.
  Birde sanalbaharat deniyim dedim. Önceki yorumlara bakarak özellikle açık kavrum olacak şekilde kolombiya supremo sipariş ettim. Gelen kahve taze ama supremosu fazla :) , sadece kolombiya kahvesi. Çekirdek kalitesi iyi değil ne yazıkki. Ama fiyatına oranla diğer sitelere oranla çok makul fiyatta bu bir gerçek. Kahvem bitince başka türde bir kahve siparişi daha vermeyi düşünüyorum. Bu ülkede çay sevmemek çok masraflı oluyor...
   
 2. forgondor

  forgondor Aktif Üye

  izmirde oturuyorsanız kahvesandalını deneyin derim. oturmuyorsanız internettende şubeye göre pahalıda olsa ucuza geliyor.
  sanalbaharata fazla koyu deriz bu da fazla açık geldi ama bana :D ( sadece 2 paket denedim )
  fiyatına göre gayet iyi ancak
   
 3. tunavy

  tunavy Isınmaya Başlayan Üye

  Son siparişimde Yirgacheffe (açık kavrum) sipariş etmiştim denemem için de sağolsunlar Colombia Excelso (standart kavrum) göndermişler, ikisini de espresso da denedim ecxelso beklediğimden daha iyi çıktı kreması vs oldukça iyiydi, bir dahaki siparişimde açık kavrum olarak almayı düşünüyorum.

  Soldaki yirgacheffe, sağdaki excelso
  268AFD74-228B-412A-B01D-898D1A8B1DA9.jpeg

  Yirgacheffe açık kavrum
  0A446B3F-2355-401B-9BBA-C0B50B7E0B3D.jpeg


  Excelso standart kavrum
  3FDC9EDD-295D-4051-B660-EFAB0A2215C5.jpeg
   
 4. junleo

  junleo Yeni Üye

  Sayın forgondor;
  Dediğiniz siteyi bir kontrol edince hatırladım,kahvesandalı sitesi önceden benimde ilgimi çekmişti. O siteyi yanlış hatırlamıyorsam anlaşmalı kargo firmaları benim bulunduğum ilçeye gönderim yapmıyorlar diye elemiştim. Ama kahvem bitmeye yakın onlara bir mail gönderip başka kargo firmalarıyla anlaşmaları olup olmadığını sorucam. çünkü şimdi bakınca sitede kahve tanıma setleri gözüme çarptı , 80 er gramlık olanlar.
   
 5. junleo

  junleo Yeni Üye

   
 6. junleo

  junleo Yeni Üye

  Sayın tunavy;

  Benim bilgisayardamı öyle görünüyor bilmem ama iki kahveninde kavurma dereceleri aynı değilmi. Bana gelen kolombiya supremo da aynı şekildeydi (açık kavrum).
   
 7. tunavy

  tunavy Isınmaya Başlayan Üye

  Yok yirgacheffe açık kavrum geldi daha önce standart kavrum almıştım daha koyuydu hatta yağı çıkmıştı kahvenin, bu sefer gelen çok açık olmasa da standarda göre daha açık. Açık kavrumda homojenlik konusunda biraz fire olabiliyor.
   
 8. forgondor

  forgondor Aktif Üye

  buna açık kavrum diyorlar ancak filtreye göre oldukça koyu bence
   
 9. cemeray

  cemeray Paylaşımcı Üye

  son yirgecheffe siparişim çok çok koyu kavrulmuş, normal demlemesi zor içiliyor, soğuk demlemede de aroma çıkaramadım. son kez açık kavrum alıcam bunda da benzer durum olursa son siparişim olur. daha fazla tolerans kaldırmaz.
   
 10. bulcum

  bulcum Paylaşımcı Üye

  Bu arkadaşların fabrika ayarları koyu kavrum. Daha aşağısına elleri gitmiyor. Ayrıca bu işe endüstriyel bir yaklaşımla bakıyorlar ; yalandan da olsa aroma, lezzet, gövde, tutku, aşk gibi kavramlarla hiç alakaları yok. Telefonla kavurum yapan arkadaşla bir konuşun demek istediğimi anlarsınız.
   
 11. yunusyalova

  yunusyalova Yeni Üye

  kahvelerin renkleri biraz koyu gibi geldi bana yanık tadı yada kokusu var mı
   
 12. esavas

  esavas Emir Savaş

  Valla uyguna alacağız diye öğütücüleri heba etmeye gerek var mı bilemedim. :eek:
   
 13. yunusyalova

  yunusyalova Yeni Üye

  anlamadığım bir konu var
  overdose probador kaliteli ama pahalı kahve satıyor
  sanal baharat ucuz ama nitelikli olmayan ve ne geleceği belli olamayan ürün gönderiyor
  bunların ortasını bulabileceğimiz bir yer yok mu
   
 14. achfighter

  achfighter Yeni Üye

  Son gelen Guatemala Arabica daha önce aldığım hiçbir Guatemala menşeli kahveye benzemiyor. Üzerinde Guatemala yazmasa Guatemala diyemem. Bu arada farklı kavuruculardan da en çok içtiğim yöresel kahve Guatemala menşeli olanlar.
   
 15. tknk

  tknk Isınmaya Başlayan Üye

  En son aldığım açık kavrum yirgacheffe kavrumdan 1 hafta sonra içmeye başladım. Güzeldi. 1 kilo 20 günde bitti. Fakat Bir önceki siparişimde koyu gelmişti iade etmiştim. Sanalbaharatta sanırım kavurucular ve makineleri çok kaliteli değil. Biraz şans işi. Siparişten sonra şansınıza iyi çıkar veya çıkmaz. Junier arkadaşın dediği kahhve.com zaten işi bilen adamlar değil kahveleri hep bayat. Keza escobar da öyle. Bu ikisine bir daha yaklaşmam. Sanalbaharat en azından geri iade alıyor.
   
 16. emretoros

  emretoros Isınmaya Başlayan Üye

  Daha önceden Colombia supremo almıştım. Yeni getirdikleri Indian Arabica AA dan bir arkadaşım sipariş etmiş, bir kiloyu bölüştük. Kavrum Overdose ustalığında değil ama çekirdekler hasarsız, düzgün. V60 demledim memnun kaldım: düz, meyve narenciye tadı vb olmayan ama kuvvetli gövdeli, varyetesiz bir kahve tadını aldım. Overdose çekirdekleri kadar nitelikli olmasa da kötü çekirdek yollamıyorlar.
   
 17. Espavala

  Espavala Isınmaya Başlayan Üye

  74ABDC8C-AC97-44D9-B4A0-2E3080F67FF8.jpeg Bugün gelen espresso için standart kavrulmuş blend kahvesinden bir ön görünüm , çok homojen değil ama akşam espresso makinesinde yapıl fikirlerimi paylaşırım.
   
 18. sefffax

  sefffax Paylaşımcı Üye

  Gurme blend ise benim hosuma gitmisti espressoda. Koyu kavrum daha iyi gidiyor espressoda bence.
   
 19. Espavala

  Espavala Isınmaya Başlayan Üye

  Dün akşam yaptığım espresso denemelerinde gurme blend ‘den düzenli bir akış , bol krema ve gövdeli espressolar elde ettim. Biraz fındıkımsı ama genellikle bitter çikolata tadı aldım. Yanık bir tat Yok...Yani öyle aman aman farklı bir espresso tadı değil ama bence hiç fena değil parasının hakkını fazlasıyla veriyor. Bu akşam da Shot videosu yapıp atmaya çalışacağım.
   
 20. yunusyalova

  yunusyalova Yeni Üye

  Yanik tadi varmiydi