V60-02 için Beyazlatılmamış Filtre

'Diğer Ekipmanlar' forumunda adolate tarafından 8 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Twik

  Twik Yeni Üye

  Hario üretimini bilmiyorum ama normal beyazlatılmamış filtreye su değdiği an aşırı biçimde koku yapıyor. Ayrıca gene beyaz filtreye göre akış yavaş oluyor.
   
 2. bigvocate

  bigvocate Paylaşımcı Üye

  hocam peki bu kulaksızların olayı nedir? forumda okuduğuma göre geçirgenliğinin daha fazla olduğu ve koku konusunda da daha başarılı olduğu yazılmış, anlamlı bir fark hissettiniz mi?
   
 3. ogundemir

  ogundemir Isınmaya Başlayan Üye

  Amazon amerikadan 200 lük kulaklıklı almıştım. Onlar geçen ay bitti. Trden kulaksız aldım. Aradaki bariz fark kulaksız daha ince. Kahvryi demledikten sonra lavaboya bırakıyorum v60ı ve filtrryi içinde. akşam geldiğimde çöpe atıyorum. Kulaksız olanı kenarından kaldırdıgımda birkaç defa yırtıldı. Diğerinde hiç öyle sorun yaşamadım. Koku farkı hissetmedim. Demleme süresi ölçmedim ama kulaklıksız olan sanki daha güzel kahve veriyor psikolojik de olabilir,
   
  bigvocate bunu beğendi.
 4. myso

  myso Paylaşımcı Üye

  Elimde yalnızca kulaksız olanlardan olduğu için yorum yapamayacağım. Fakat youtube'da birisi son tahlilde kulaklı olanların da iyileştiğini ve demleme sürelerinin çok fazla değişmediğini söylüyordu. Karton kutuda düşük miktarlarda pahalı satılanlar da hala eski fabrikada uretiliyormus.
   
 5. menes

  menes Isınmaya Başlayan Üye


  Bu linkte J. Hoffmann üç farklı V60 kağıdını incelemiş. Görenler olmuştur belki. Açıklayıcı olacaktır diye düşünüyorum. Belli ki filtreler birbirinden farklı, üretim yerlerine bağlı olarak..
   
  bigvocate bunu beğendi.