Scott Rao'nun V60 Tekniği

'V60' forumunda mertberkegr tarafından 17 Eki 2017 tarihinde açılan konu

 1. CoffeeBosnjak

  CoffeeBosnjak Aktif Üye

  emin değilim ama sanırsam rao spin yapınca bir önemi kalmıyor '' onu yapmasının amacı zaten kanallaşma olmadan uygun bir şekilde, fazla beklemeden akışı sağlaması değil mi ? ''
   
  Atakan A. ve BaristaABC bunu beğendi.
 2. adolate

  adolate Paylaşımcı Üye

  Hocam boxx coffeenin kenyasında mükemmel sonuç vermişti fakat peobadorun guatemala finca silvestresinde aşırı derecede underekstrakt kaldı. Eski metodumda demlemeye döndüm yine.
   
 3. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye

  Blue Bottle Coffee'nin kurucusu James Freeman, The Blue Bottle Craft Of Coffee kitabında bu konuya şakayla karışık şöyle bir yorum getiriyor:

  özetle: doğru olan saat yönüdür. Ancak evinizde bu kuralı esnetebilirsiniz diyor. ancak benim fikrim her baristanın kendi stilini oluşturabileceği, bunun stille ilgili olduğu. örneğin bu metod çıkmadan önce(ki en az 2 yıldır olduğunu biliyorum) kahveyi karıştırmak tavsiye edilmeyen bir hareketti. şu anda youtube'a giremiyorum, o yüzden link veremiyorum ama yine rao spin işlemini suyu dökerken akışı kontrol ederek ve kenarları da ıslatarak yapan bir metod var. gayet iyi sonuç veriyor. mesela kenarlara su dökmek de öncesinde tavsiye edilmeyen bir hareketti. maceraya eğimliyseniz her şey denenilebilir. değilseniz denenmiş tarifleri birebir taklit etmek en kesin sonuçları verecektir.
   
  Son düzenleme: 30 Eki 2017
  BaristaABC ve birdost bunu beğendi.