1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Timemore Grinder

'El Değirmenleri' forumunda kahveyeniden tarafından 22 Kas 2019 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. ozgurcank

  ozgurcank Isınmaya Başlayan Üye

  Kalınlığı ayarlarken sıfır noktasına gelip gelmediğiniden tam emin olamıyorum. Sıfır noktası olduğunu düşündüğüm yerden bir tık mesafe çevirince, alttaki sarı plaka da bir miktar saatin tersi yönde dönüyor. Normal mi diye sormak istedim.:D
   
 2. gugukabi

  gugukabi Isınmaya Başlayan Üye

  Ayar düğmesini saat yönünde çevirip sıkıştırırken sonlara yaklaştıkça her klik te yere paralel tutup çevirme kolunu kontrol edin. eğer değirmenin kolunu yere paralel tuttuğunuzda kol aşağı düşüyorsa daha sıkıştırmanız gerekecektir ve devam edin.
  eğer değirmenin kolu yere paralel şekilde duruyorsa ve kol kendiliğinden aşağı düşmüyorsa orası sıfır noktası oluyor.
   
  UmutCan ve safak bunu beğendi.
 3. mobile24

  mobile24 Yeni Üye

  Sanırım olayı çözdüm... Ben sonuna kadar çevirdiğim yerden itibaren sayıyordum 10 klik, ama yukarıda da bahsedilen gibi kolun dönmemeye başladığı klikten saymaya başladığımda 3 klik fark oluyor. Yani 10'un altında dediğim 7'nin altında aslında (6'yı denememiştim, 5'e inmiştim direk) ki burada çalışmaması gayet normal. Sanırım espresso için 6 klik ideal olacak. Sonuna kadar çevirdiyseniz 9 klik yani.
   
  gugukabi bunu beğendi.
 4. eomert

  eomert Isınmaya Başlayan Üye

  bozuldu derken? anlayamadım.
   
 5. ozgurcank

  ozgurcank Isınmaya Başlayan Üye

  Benim de bir sorum olacak :D Dün ytghan için öğütücüyü söktüğümde iki tane pul olduğunu fark ettim. Bir fikri olan ya da bu durumla daha önceden karşılaşan var mı?
  74656AB8-F510-4B46-9301-F3C625705710.jpeg
   
 6. ec1000

  ec1000 Yeni Üye

  Fazladan parça koymuşlar :D fazladan yayı sıkıştırır sadece bir sıkıntıya sebep olacağını düşünmüyorum, yedeğe atın gitsin.
   
  ozgurcank bunu beğendi.
 7. ebtt

  ebtt Yardım Sever Üye

  Bir tanesi yayın üstüne konan ,diğeri şaftın üst bölümünde iç kısmı yivli pul olması lazım
   
 8. ytghan

  ytghan Paylaşımcı Üye

  Slim ve nanoda farkli hocam c sersiinde tek pul var
   
 9. halilba

  halilba Yeni Üye

  Merhaba, Benimde satın almış olduğum c2 versiyonu az önce elime ulaştı ama bir soru sormak istiyorum.

  Kutusundan çıkardığımda ürünü incelerken bir kaç klik sıkıştırdım ve içeride ufak bir şeyin sürttüğünü fark ettim. Ürünü parçalarından ayırmam sonucunda aklımda iki soru var oluştu.

  Orta kısma takılan ince yuvarlak parçanın neresi üst kısıma geleceğini anlayamadım. İki kısımı da aynı ama sanki bir kısmı daha keskin gibi. Keskin olan kısmı aşağı ya bakacak şekilde taktım.

  Ürünün 6 ve ya 10 kliğe kadar sıkıştırdığımı nasıl anlarım?
   
 10. Kdundar

  Kdundar Isınmaya Başlayan Üye

  Tum sorularınızın cevabı önceki mesajlarda mevcut sanıyorum, biraz geriye doğru okursanız sizin için faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.
   
 11. halilba

  halilba Yeni Üye

  Teşekkür ederim forum'u inceledim ve istediğim bilgileri aldım.

  İnce yuvarlak parçanın daha tırtıklı ve keskin olan kısmını alt tarafa gelecek şekilde kullanmayı tercih ediyorum. O kısım yay'a temas eden kısım olacak ve üst kısmı ise ürüne temas edecek.

  Klik ayarlama konusunda videoyu izledim ama kafama takılan bir soru var. Ürün yan bir şekilde dururken kolun dönmeme sebebi çarkların birbirine dokunması mı yoksa daha farklı bir şey mi? Eğer çarklar birbirine sürtüyor ise her seferinde bu şekilde ayarlamak ürünün ömrünü azaltacaktır. Bu tarz ayarlamalarda 0'dan uzaklaşmak yerine 0'a yakınlaşarak yapılması gerekir diye düşünüyorum.
   
 12. Kdundar

  Kdundar Isınmaya Başlayan Üye

  Birçok el değirmeni için 0 noktası bu şekilde bulunuyor. 1 click kapattığınızda kol yatayda kendi ağırlığını kaldirabiliyor olacak. O aşamada burrleri sıkışması söz konusu olmaz burr altındaki dairesel yapinin ana gövdeye teması söz konusu olur.
   
 13. halilba

  halilba Yeni Üye

  Benim anladığım kadarı ile kolu öğütme yönünde döndürüyor ve kolun geri gelip gelmediğine bakıyor. Benim denememde bu işlemi yaparken 0'a yaklaştığımda içeriden sesler gelmeye başladı ve en sonuncu da kolu öğütme yönünde döndüremedim.

  Bunu kolu geri çevirerek kolun ileri doğru gitmesine bakarak test ettim. İleri doğru gitmesi duruyor ama geri çevirmesi de rahat değil.

  Bu arada dairesel yapının ana gövdeye teması aynı zamanda çarkların birbirine dokunması değil midir?
   
  Son düzenleme: 23 May 2020
 14. Kdundar

  Kdundar Isınmaya Başlayan Üye

  Sıfır noktası burr seti en sona kadar sıkabildiginiz nokta değil yalnız. Kolun kendi ağırlığını taşıdığı noktadan sonra daha birkaç klik sıkıştırılabilir.
   
 15. ozgurcank

  ozgurcank Isınmaya Başlayan Üye

  Kullanıcı kılavuzunda koldan bahsedilmiyor timemore c2 için. Sadece burr'un fine yazan yön doğrultusunda en son noktaya sıkıştırılarak 0 noktasına ulaşıldığı söyleniyor.
   
 16. Kdundar

  Kdundar Isınmaya Başlayan Üye

  Son sorunuz burr set aşağıya doğru genişleyerek iniyorya en altı en geniş yeri, kasaya değdiği anda bıçaklarin birbiriyle tamamen öpüşmesi söz konusu değil.
   
 17. Kdundar

  Kdundar Isınmaya Başlayan Üye

  Herkesin sıkma kabiliyeti birbirinden farklı olduğu için söylediğim şekilde kullanılıyor. Önceki sayfalarda
  Herkesin sıkma kabiliyeti farklı ve gittigi yere kadar zorlamak herkes için baska birsey ifade ediyor olabilir bu sebeple kolun kendi ağırlığını taşıdığı nokta referans alınıyor. Önceki yazismalara, videolara bakabilirsiniz.

  https://www.kahvekulubu.net/sosyal/threads/timemore-sifir-click.720/

  Yok ben sona kadar sıkacagim derseniz sıkıp öyle 0 noktanızı belirleyin eğer her defasında aynı şekilde sıkabilirim derseniz ancak burada önerilen click sayıları ile tutarsız olabilir bu sefer.
   
 18. ytghan

  ytghan Paylaşımcı Üye

  Benim degirmenin yayı bozuldu.zorlamayin arkadaşlar.Hatta bir kere 0 bulun sonra 20 deyse 20 diye not edin bir yere surekli sifira gidip durmayin.Yay kaliteli bir yay değil deforme oluyor.Ne kadar sıkarsaniz o kadar kolay deforme olur.
   
  eomert ve mobile24 bunu beğendi.
 19. Haruneray

  Haruneray Yeni Üye

  Arkadaşlar benim kargom bu durumda bu ne demek oluyor yardımcı olabilir m Screenshot_20200523-214858.png isiniz
   
 20. poshia

  poshia Yeni Üye

  sanırım avpim de, gümrükten geçmiş. Daha detaylı bilgi için ve vergisini görmek adına https://gonderitakip.ptt.gov.tr den takip edebilirsiniz