Probador Colectiva

'Online Satış Siteleri' forumunda adolate tarafından 30 Mar 2016 tarihinde açılan konu

 1. PhotographerBoy

  PhotographerBoy Aktif Üye

  Kavurma günleri Pazartesi günü ancak tecrübe ettiğim kadarıyla sipariş + bir miktar kavuruyorlar, bence şansınız yüksek. :)
   
  CoffeeBosnjak bunu beğendi.
 2. PhotographerBoy

  PhotographerBoy Aktif Üye

  Coffee Department'tan gelen Etiyopya Nekemte bitince yeniden başlayan arayış kargo maliyetini boşa harcadığım para olarak görmem sebebiyle Probador Colectiva aboneliği ile neticelendi. Enpara indirimiyle de 2 ay boyunca mali açıdan oldukça verimli şekilde kahve tüketeceğim.

  Tek sıkıntı bir süre Kenya gelmeyecek olması ama sağlık olsun.. :)
   
 3. freedom

  freedom Aktif Üye

  Enpara indirimi nedir? :)
   
 4. PhotographerBoy

  PhotographerBoy Aktif Üye

  Online yemek alışverişlerinde 100 TL'ye kadar 25% iade ediyorlar; 100 TL üzerinde ise sitelerinden iade etmeyebilecekleri anlamını çıkarmıştım ama teyit etmek için aradığımda yine 25 TL iade edeceklerini söylediler.
   
 5. freedom

  freedom Aktif Üye

  Çok teşekkür ederim. :) Probator'u online yemek alışverişi olarak saymaları iyi olmuş o zaman.
   
  PhotographerBoy bunu beğendi.
 6. ErkanB

  ErkanB Isınmaya Başlayan Üye

  arkadaşlar son zamanda Probador'dan aldığınız espressoya uygun önerebileceğiniz bir çekirdek var mı?
   
 7. ekremk

  ekremk Isınmaya Başlayan Üye

  kendilerinin tavsiyesiyle espresso icin aldigim (ozellikle espresso icin kavurmuyorlar) adado shara natural bana uymadi. son zamanlarda ictigim en iyi espresso boxx tan aldigim kiri pb oldu, kompleks, tatli ve renkli, asidite belirgin ancak rahatsiz etmiyor.
   
 8. presscoffee

  presscoffee Aktif Üye

  forgondor ve cemix bunu beğendi.
 9. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  Bu üçüncü dalga işinin iyice cılkı çıkmaya başladı.Kendileri yeni bir soluk getirecekse ne alâ.Fiyatları dengeli olur umarım.
   
  moretimeforcoffee ve thewind bunu beğendi.
 10. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Probador’un instagram profilinde bir menü gördüm, kalita 5 lira yazıyordu eğer böyleyse fiyatları gerçekten umutlanabilirim. Ankarada insanlar 150 gram kaliteli çekirdek kahve parasına 2 fincan harika olmayan kahve veriyorlar. Tabi bu olay sadece buraya özgü değil Madrid’de 2 kere güzel kahve içme fırsatı buldum olay orda da aynıydı.
   
 11. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  https://www.instagram.com/p/BdFIrQultka/
  Herhalde buydu hocam görmüştüm.Ama mekanları yok sanırsam.Yada kavurma yerlerinde böyle bir fiyatları olabilir.Ekâbir Monden Mönü ne ise artık.Esprili yönleri de yok değil :)
  Vallaha @fatihonder hocam Türkiye'de olsun yabancı ülkelerde olsun bir şey popüler oldu mu onun tadı kaçıyor.Elbette isterim hepimiz de isteriz insanlar kahveyi tanısın,sevsin ama iş kapitalizme döndü mü adeta bir çıban gibi şişiyor şişiyor patlıyor o irin etrafa saçılıyor.Böylelikle her şeyi batırıyor.
   
 12. cemix

  cemix Paylaşımcı Üye

  Nasıl bir işbirliği yapacaklar acaba? Kahve üreticiden cafe import'a ordan probador'a hatta ordan kavuruculara ise kahve 4.elden ulaşacak bize, umarım yararlı bir formülleri vardır.
   
  bahadr bunu beğendi.
 13. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  Yeşili 5 $/kg kahveyi kavrulmuş olarak 35$/kg olarak yine tırt kavrumlar ile alacaksak dağıtılan kartlardan bize düşen yine 5 benzemez olacaktır. Umarım yanılırım ama umudum yok
   
  asait, bahadr, thewind ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 14. coffeebean

  coffeebean Paylaşımcı Üye

  Fotodaki diyalogtan yola çıkarsak fiyatlar ve kahve kalitesinde bi değişiklik olmıycak galiba.. F72C4BA4-3ED5-403E-8C50-D6762E808F0D.jpeg
   
  experienced bunu beğendi.
 15. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  daha çok yeşil çekirdek satışlarına--ufak işletmeler ve belki home roasterlara--yönelik bir hamle o zaman yukarıdaki diyalogdan anladığım kadarıyla.
   
 16. moretimeforcoffee

  moretimeforcoffee Aktif Üye

  Az önce sitesine baktığımda "yakında" etiketiyle paylaştıkları bir çok yeni kahve gördüm. Fiyatları da oldukça uygun görünüyor. Bir de abonelik fiyatlarını biraz daha düşürebilirlerse cafe imports ile birliktelikleri bizi de olumlu yönde etkiler diye umuyorum.
   
  Aslanbek bunu beğendi.
 17. mertberkegr

  mertberkegr Aktif Üye

  Cafe imports yeni bir durum değil diye biliyorum. eskiden de kavurdukları çekirdekleri oradan alıyorlardı. Şimdi daha yüksek miktarlarda alıp, yerel daha küçük kavuruculara ya da başka kavuruculara da kahve satacaklar. Bu durum piyasada artık daha fazla yerde kaliteli yeşil çekirdek görmemizi sağlayacak
   
 18. PhotographerBoy

  PhotographerBoy Aktif Üye

  Sanırım maili abonelere gönderdiler, Şubat ve Mart sonuna iki ayrı grup kahve gelecek. Seçenekler oldukça fazla gözüküyor.
   
 19. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Abonelik olayını aylık ödemelere bölseler abonelik 2 katına çıkar en az. Türkiye’de ilk kim yapacak merak ediyorum. 3-4 yer var probador da dahil bu olaya geçerlerse anında abone olacağım.
   
  cemix bunu beğendi.
 20. cemix

  cemix Paylaşımcı Üye

  Özellikle vitrinlere yeni çıkan kahvelerin kur sebebiyle pahalı olmasını göze alırsak kahveler ve fiyatları güzel gözüküyor. Umarım cafe imports ile iş birliği yaptıkları gibi türkiyedeki kavurucularla da işbirliği yaparlar ve fiyat kalite verimi daha da yükselir