Has Bean Coffee

'Online Satış Siteleri' forumunda adolate tarafından 7 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. caglar

  caglar Yeni Üye

  Cevap: Has Bean Coffee

  Yakın zamanda Hasbean siparişinde sorun yaşayan var mı? Hiç bu kadar gecikmemişti. 16 gündür ulaşmadı.
   
 2. ekremk

  ekremk Isınmaya Başlayan Üye

  Cevap: Has Bean Coffee

  Ben de geçen Çarşamba günü sipariş verdim, henüz gecikmeden bahsetmek icin erken ancak arkadas canlısı Hasbeane deginmek istiyorum. Gümrükte herhangi bir problem yasamamak icin gönderiyi 30 eur altında göstermelerini istedigimde, yapabileceklerini ayrıca 30 euroyu gecse bile almak istedigim siparisi mail atmamamı gerekirse 30 eur tutarında bir siparişe cevirip gercek faturayla sevk edebileceklerini belirttiler, tamamen memnuniyet odaklılar.
   
 3. Tufan Caner

  Tufan Caner Yeni Üye

  Arkadaşlar hepinize merhaba... Evet has bean çok iyi çekirdeği çok iyi fiyata gönderiyor çünkü maliyet sıkıntısı çok az. Örnek verecek olursak Türkiye gümrüğünde kahve geldiği zaman neredeyse her çuvaldan 1’er kg numune alınır. Bu numuneler laboratuvara gönderilir ve sonuç çıkana kadar ( ki yaklaşık 1 haftadır) geçen sürede gümrük için ayrıca vergi ödenir. Bunların hepsi gerçekten Türkiye’de kahve fiyatını arttıran şeylerdir. Bundan daha az etkilenmek için kahve çekirdeği ithal eden firmalardan çekirdek alarak kaliteli kahve kavurmak istiyoruz ancak her zaman aynı kalitede kahveler maalesef bulamıyoruz. Eğer denemek isterseniz www.coffeehaus.com.tr yi kontrol edebilirsiniz veya Ankaradaysanız Hamamönü meydanına yakın küçük kafemizde tadabilirsiniz. Hatta gelmek isterseniz ve kahve üstüne sohbet edelim derseniz beni arayın 0536 515 39 59 sizi misafir etmekten mutluluktan duyarım. Hatta isterseniz kahve kavurma atölyemize bile gidebiliriz. Ama lütfen Türkiye’de büyük firmaların yanında kaliteli iş yaparak ayakta kalmaya çabalayan küçük kahve kavurucu firmaları da görmezden gelmeyin... Herkesi beklerim
   
 4. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  Dün kahve festivalinde bir arkadaş şu kahvenin kilosu 160 TL. Toptanda 100e veriyorum bana maliyeti 85-90 TL. Hiç de öyle kar etmiyoruz dedi.

  Birbirimizi kandırmanın lüzumu yok. Perakende ve toptan satış arasında en az %25 fark var ki Toptanda bile kar marjı yüksek tutuyor kavurucularımızın geneli.
   
 5. Tufan Caner

  Tufan Caner Yeni Üye

  Merhaba
  Öncelikle şunu belirtmeliyim kesinlikle dediğiniz gibi çok yüksek kar marjı ile satış yapan kavurucular veya firmalar var. Bunda kesinlikle haklısınız.
  Ancak kahvelerin kalitelerine göre fiyatları değiştiği için maliyetleri de değişiyor.
  Kendim için şunu söyleyebilirim 160TL’ye sattığım kahve yok ama belirli kahveler var ki çekirdek fiyatı yüksek olduğu için alıp bunu satmak istersem bu fiyatı bulacaktır.
  Ticari olarak ve samimi olarak cevap vermem gerekirse kavurucu olarak bir dağıtım ağı kurmak bizim gibi ufak işletmeler için ciddi maliyetler oluşturuyor. Bu maliyeti ortadan kaldırmak için toptancı veya e-ticaret kanallarını kullanmak zorunda kalıyoruz. Kahvemizin bu kanallar aracılığı ile satılması için de perakende satış fiyatımızı yükseltip toptancı kar edebileceği bir aralık kazandırmak zorunda kalıyoruz. Şunu diyebilirsiniz : toptancıya daha düşük fiyattan verin. Keşke daha düşük fiyattan verebilsek ve toptancı bizim perakende fiyatımızdan satış yapabilse ve fiyatları yükseltmek zorunda kalmasak.

  Ama şu anki maliyetlerimi göz önünde bulundurarak tüm samimiyetimle şunu söyleyebilirim toptan ve perakende arasında böyle bir kar marjı bizim gibi küçük ve yerel çalışan kavuruclar için geçerli değil.
   
 6. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  Yanlış anlamayın Ben sizin öxelinizde değil genel olarak söylüyorum. Nordic'den kilosu 7.5 dolara alınmış kahvenin 250 gamını 12 dolara satan bir piyasa var. Şu an festivalde de şahidim o firmalara :)
   
 7. Tufan Caner

  Tufan Caner Yeni Üye

  Dediğinizi yapan firmalar var hatta bunu çiğ kahvede de yapanlar var ... Olabildiğince şeffaf olmaya çalıştığım içim konuyu kendimde özelleştirerek olarak cevaplamaya çalıştım. Eğer Ankaradaysanız ya da yolunuz düşerse kafemizde karşılıklı birer kahve içmek isterim...
   
  Reneli bunu beğendi.
 8. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  İzmirdeyim ama ankaraya gelirsem elbette uğrarım.
   
 9. Tufan Caner

  Tufan Caner Yeni Üye

  Mutlaka beklerim. Eğer izmire yolum düşerse demleme setimle beraber gelip size kahve yapmak isterim...
   
 10. Cy

  Cy Administrator Site Yetkilisi

  tufan bey ticarethaneleri korumak amacıyla, başka firmaların konusuna zorunda kalmadıkça yorum atmanızı çok uygun görmüyoruz.

  sizin firmaya ait bir konu halihazırda mevcut. oradan devam edebilirsiniz.
   
  vaporator bunu beğendi.
 11. mertberkegr

  mertberkegr Aktif Üye

 12. awalanche

  awalanche Paylaşımcı Üye

 13. dr_ottoman

  dr_ottoman Isınmaya Başlayan Üye

  Hasbean'den kahve dışında aksesuar getirten var mı acaba? Acaia pearl tartı aldım Kağan bey'den ama aksesuarlarını getirtmiyorlarmış, acaia pearl sitesine girdim shipping olarak tr görünmüyor, hasbean coffee'den çekirdek bakarken tesadüf gördüm ve şu iki aksesauarı alsam mı? gümrükte ne sorunla karşılaşırım? önerisi olan?  https://www.hasbean.co.uk/products/acaia-pearl-carrying-case 48 sterlin (acaia resmi sitesinde 50usd)
  https://www.hasbean.co.uk/products/protective-film-for-acaia-pearl 8.40 sterlin (acaia resmi sitesinde 6usd)
   
 14. thewind

  thewind Paylaşımcı Üye

  hocam, türkiye'ye gönderim konusunda herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. siz satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra hasbean gönderimi yapar. benim tavsiyem tutar biraz yüksek olduğundan kargoyu mutlaka takip edilebilir yapmanız. bu şekilde paketinizi hem kontrol altına almış olur hem de nerede olduğunu görebilirsiniz.

  ürünler türkiye'ye giriş yaptığında gümrüğe takılıp takılmaması tamamen şans işi. aldıklarınız kılıf ve çanta tarzı şeyler olduğundan belki memurun dikkatini çekmeyebilir. bu durumda sadece 4.60tl'lik damga vergisi ve kontrol gibi bir isim altında alınan ücreti ödersiniz.
  ama memurun dikkatini çeker ve fatura bilgilerini kontrol ederse 4.60tl'lik ücretin üzerine toplam ürün tutarının %18'i kadar gümrük vergisi ödersiniz. (iki ürün toplam tutarı; 56,4 sterlin. bunun da %18'i yaklaşık 10,15 sterlin gibi bir rakama denk geliyor. bu rakamın tl karşılığını sizden alırlar.)

  durum bu şekilde. alıp almama konusu ise size bağlı. bana sorarsanız ürün bedeli, kargosu, vergisi, kur durumu vs. derken dünya para tutuyor. ürünler güzel ama bu kadar paraya bence değmez. :) tabi karar yine de sizin.
   
 15. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Bir süredir sterlinin aşırı artışından dolayı sipariş veremiyordum, kendime yeni yıl hediyesi olarak Kenya Othaya Chinga Natural siparişi geçtim. Kur farkı bu kadar zorlamasa her kahvemi burdan alırım sanırım, her baktığımda farklı bir kahve beğeniyorum.
   
 16. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Bu sefer siparişim 2 hafta sonra elime ulaştı ama tamamen kötü bir durumda. Paketi yırtılmış sonra ptt bir poşete koyup merkeze böyle geldiğini yazmış. Paketin üstünde küçük delikler olmasa hiç sorun çıkarmadan kullanırdım ama bi süredir hava almış kahveler. Tatil zamanı olduğunu bilerek mail attım bakalım nasıl dönüş yapacaklar.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  Bu PTT+gümrük etkisi galiba. Üzüldüm
   
 18. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Bi şeyin altında ezilmiş paket ama nerde olmuş bilmek imkansız tabi. Bi şekilde telafi edileceğine inanıyorum ama edilmezse de elimden geldiğince kullanırım kahveyi.
   
 19. Urikasit

  Urikasit Isınmaya Başlayan Üye

  "elde olmayan nedenlerden dolayı hasara uğramış şekilde merkezimize intikal eden ilişikteki gönderiniz" matbu poşet yazısı bana çok manidar geldi. "Elde olan nedenler" için ayrı bir poşet tipi olduğunu hiç sanmıyorum.
   
 20. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Zaten 2 haftadır gelmeyince bir şey oldu kesin demiştim :D Kargo değil posta olduğu için hasarlı olduğuna dair bir kağıt da alamıyoruz. Belki o manidar yazı hasar kağıdı yerine geçer de yeniden gönderirler.