Termos mug

'Barista Aksesuarları' forumunda ozgur tarafından 14 Mar 2017 tarihinde açılan konu

 1. esavas

  esavas Emir Savaş

  Outdoor değil de gün içinde kullanacaksanız daha uyguna su modelde aynı işi görecektir, ama ağız kısımlarının hangisi daha pratiktir bilmiyorum.
  https://www.dr.com.tr/Spor-Outdoor/...Urunler/Termos-Mataralar/urunno=0000000716330

  Stanleyin 4-5 farklı ürününü kullanıyorum hepsinden çok memnunum, marka takıntısı değil de ilk aldıgım üründen memnun kaldığım için devamı geldi, tavsiye etmiyorum diyen olacağını sanmam.
   
  bulcum bunu beğendi.
 2. inclc

  inclc Isınmaya Başlayan Üye

 3. hasomari

  hasomari Isınmaya Başlayan Üye

  Tefal'in siyah kırmızı alternatiflerinin olduğu MUG'ları var, öneririm. saat 6 buçukta yaptığım latte tarzı 60-70 derecedeki içecekleri 10 civarı içiyorum, tabsiye ederim.
   
 4. kefeli1919

  kefeli1919 Yeni Üye

  daha önce contigo kullandım çok pahalı kaybedince migrostan touch me markalı https://goo.gl/jbWRG3 bu ürünü aldım çok memnunum tavsiye ederim
   
 5. Gratel

  Gratel Yeni Üye

  Zojirushi termos kullanan var mı ? İç kaplaması kahve tadını etkiliyor mu olumlu veya olumsuz?
   
  ozgur bunu beğendi.
 6. poko

  poko Isınmaya Başlayan Üye

  @Gratel hocam, ben olumlu ya da olumsuz bir etki hissetmedim. (ya da damak tadım o etkiyi hissedecek kadar gelişmiş değil)
  yalnız ne olursa olsun bence bardaktan içmekten farklı oluyor, termostan içerken kokusunu alamamızla alakalı olabilir.
   
 7. sdcvn

  sdcvn Aktif Üye

  Arkadaşlar, kahve yapısı itibari ile 20 dakikada bayatlıyor..Cam,Seramik, Çelik olması farketmez..Termosta olması bunu önlemiyor, yorumlar da bu yönde..
   
  inclc bunu beğendi.
 8. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  İçim kalitesi açısından en azından seramik olanlara sıcak bakıyorum ben. Stanley veya Contigo yeni seramik model çıkarmıştı. Bütçe uygunsa ona bakılabilir bence.
   
 9. ogundemir

  ogundemir Isınmaya Başlayan Üye

 10. Gratel

  Gratel Yeni Üye

  Olumsuz yorumlar nelerdi mesela ? Amazondan anlamıyorum pek
   
 11. ozgur

  ozgur Isınmaya Başlayan Üye

  Yaklaşık 2 aydır Zojirushu'nun SM-SC48 modelini kullanıyorum, fiyatı artmadan hemen önce almıştım. Tadıyla ilgili yorum yapacak kadar gelişmiş bir tat alma yetkinliğim yok benim de. Beni rahatsız edecek bir koku veya tat ile karşılaşmadım henüz. Isı izolasyonu konusunda çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Şu anda saat 11 gibi yaptığım kahveyi çok sıcak olduğu için içmekte güçlük çekiyorum. Sabah yedide yaptığım kahveyi saat 3-4 gibi içtiğim de oluyor (biraz ılımış oluyor ama ben böyle olmasını tercih ediyorum zaten.)
   
 12. Gratel

  Gratel Yeni Üye

  Kahve acı olmuyor mu okdr saat sonra
   
 13. ozgur

  ozgur Isınmaya Başlayan Üye

  Benim için olmuyor. Ama çok gelişmemiş bir damağım olduğunu tekrar belirtmek isterim. Bir de şunu eklemem lazım kahve konusunda aşırı takıntılı değilim. Mümkün olduğu kadar taze ve iyi kahve içmeye çalışıyorum ama illa taze olsun, yeni öğütülmüş olsun, şu derecede suyla şöyle demlenmiş olsun demiyorum. Böyle yapanları takdir ediyorum ama bu detaylara takılırsam keyif aldığım bir işi kendim için sıkıntı haline getirmiş olurum.
   
  bulcum bunu beğendi.
 14. peregrinus

  peregrinus Isınmaya Başlayan Üye

  bu termos bardakların yaklaşık olarak alayını kullanmış biri olarak (kullanmadığım tek ürün stanley o da saçma seviyesinde pahalı bence) en iyi ürünü starbucks üretmiş hem sıcak tutma süresi hemde kullanım kolaylığı açısından.
  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61q2KN-100L._SL1500_.jpg
  resimdeki modelden 2 tane almıştım 2010 veya 11'de bunlardan sonra tefal contigo z.... bişey vs bir sürü tumblr aldım hiçbiri buna denk değil belki de alışkanlıktır ama açık ara iyi gibi tek kusuru kafa üstü düşürmeyeceksiniz düşünce köşeye denk gelen parça kırılıyor ki yapıştırılabiliyor ama can sıkıcı.
   
 15. Ferman77

  Ferman77 Yeni Üye

 16. peregrinus

  peregrinus Isınmaya Başlayan Üye

  17 saat sonra zaten leş gibi oluyor kahve, 5 saat sıcak kalması içinde düzgün bir kapağının olması kafi, öyle rocket scientist muhabbetine gerek yok bence tabi bi araba parası vermeye de, 99 dolar tr ye geldiğinde 140 dolar demek o da 800'ü buluyor. Kahve malum beyni de aktive ediyor, içerken aniden bir aydınlanma gelmesin "lan kazık mı yedik?" diye.