Espro Travel Press

'French Press' forumunda adolate tarafından 24 Oca 2017 tarihinde açılan konu

 1. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  yasal mevzuata çok hakim değilim ama distribütor firmalar belirli bir sene için yedek parçaları da bulundurmak zorunda değiller mi?
   
  Wolky bunu beğendi.
 2. experienced

  experienced Paylaşımcı Üye

  .

  İlgili ürünün dağıtıcılara son faturasının kesildiği tarihin sonra üzerine 90 gün ekleyip ayrıca faydalı ömür ömrünü koyup ellerinde yeterli miktarda yedek parça bulundurmakla yükümlüler.

  Ancak bunu olması gerektiği gibi yapan çok az sayıda firma var.

  Ayrıca ticaret artık çok değişti, Apple pil güncellemesi olayında olduğu gibi firmalar her ürün için yaşam döngüsü diye bir kavram kullanıyorlar.

  Yani eskiden buzdolabı alıp 30 yıl kullanırdın, artık öyle bir şey yok, belli aralıklar ile tekrar tekrar almak zorundasın.

  Ayrıca tüketici hakları tam oturmadığı için bu yükümlülükleri yerine getirmeyen firmalar için kullanıcıların bir sürü prosedürü izlemediği de bir gerçek.

  .
   
  Wolky ve Aslanbek bunu beğendi.
 3. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  haklısınız hocam benimki de laf çoğu firma kuralları takıyor mu ki :) probador'u çoğu konuda takdir ederim ama bu konuda eleştirilmeyi hakediyor bence. sitesinde boy boy reklamı var espro'nun ama en önemli parçasının temin edemiyorsunuz. hani elinde olur fiyatı pahalı olur bir nebze anlarım. hani filtreyi yenileyeceğime üzerine biraz daha koyayım yenisini alayım dersiniz. ama bu durumda o seçeneği bile sunmamışlar kullanıcıya.
  çoğu üründe diyoruz ki keşke ülkemize gelse buradan alabilsek. ama bazen ülkemize gelince de pek faydasını göremiyoruz (fiyat, teknik destek gibi konularda).
   
  Wolky ve experienced bunu beğendi.
 4. Wolky

  Wolky Yeni Üye

 5. Wolky

  Wolky Yeni Üye

  Yapacak bir şey yok. Gerçekten bu kadar reklamını yapıp yedek filtre tedarik etmemeleri beni hayal kırıklığına uğrattı. Zaten kaç kişiyiz espro kullanan, başımızın çaresine bakacağız artık. Öyle gözüküyor
   
 6. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  @Wolky hocam yalnız dikkat edin amazon linkindeki ürün çay için olan filtre, kahve için olan değil.
   
  experienced bunu beğendi.
 7. experienced

  experienced Paylaşımcı Üye

  Bu arada hazır yeri gelmişken,

  Kahvede evet ama çayda eleme asla,

  İlla da isteniyor se, demlemeden sonra.

  .
   
 8. mehmetaksit

  mehmetaksit Paylaşımcı Üye

  Hocam,
  Konuya cok uzak olarak probadorun sitesinde bulunan filtrelerin hicbiri sizin urununuze uymuyor mu? https://www.probadorcolectiva.com/ekipman bu linkteki?
   
 9. Wolky

  Wolky Yeni Üye

 10. Wolky

  Wolky Yeni Üye

  3 boy ürün var. Bunlar 12, 18 ve 32 Oz. 18 ve 32 Oz için yedek filtre mevcut. 12 Oz travel modeli için filtre yok.
  Gelen cevap:
  upload_2018-3-28_23-15-3.png
   
 11. Wolky

  Wolky Yeni Üye

  HaLiL27 bunu beğendi.
 12. Wolky

  Wolky Yeni Üye

  Kağıt filtresiyle kullanıldığında metal filtreleri birbirine geçirmek için epey güç harcamak gerekiyor. Bir önceki filtrenin bu sebeple yırtılmış olabileceğini düşündüğüm için yeni metal filtreleri kullanırken kesinlikle kağıt filtre kullanmamaya karar verdim. Tabii ki kağıt filtreyle daha temiz bir aroma alıyorsunuz, fakat aradaki nispeten küçük tat farkı için filtreyi riske etmeye değmez bence.
   
 13. HaLiL27

  HaLiL27 Yeni Üye

  Espro Travel, benim de vazgeçilmezim. Günde en az iki demleme yapıyorum, temizlik noktasında da benden başkasına el sürdürtmüyorum
   
  Wolky bunu beğendi.