Lido 3 İnceleme

'El Değirmenleri' forumunda Aslanbek tarafından 29 Nis 2017 tarihinde açılan konu

 1. thewind

  thewind Paylaşımcı Üye

  Cevap: Lido 3 İnceleme

  [MENTION=1769]fatihonder[/MENTION] bende de durum aynı.
   
 2. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  Cevap: Lido 3 İnceleme


  Aynen bende de.


  Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
   
 3. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Cevap: Lido 3 İnceleme

  Teşekkür ederim herkese mail attım cevap bekliyorum. Neden kaynaklanmış olabileceğini bulamadım biraz inceledim ama. Öğütmede vs hiçbir sıkıntı çıkmamıştı şimdiye kadar.
   
 4. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Cevap: Lido 3 İnceleme

  Güncelleme yapayım. Dün değirmeni sökmeye çalıştım ama alttaki 2 vida alyanla da açılmadı zaten ben pek istekli değildim sökmeye. 2-3 kere kahve demledim bu şekilde, dediğim gibi ayarlar 2-3 çentik kaymış. 8 çentikte elde ettiğim öğütümü 5 veya 6da alabiliyorum. Maile de cevap geldi normal olabilir demişler. İnternette de araştırdım birkaç kişi böyle bir sorun yaşamış ve yeni referans noktası belirlemişler. İlk başta çok canımı sıkmıştı ama şimdi geçti sadece 1 veya 2 gün ayarlarla oynamam gerekecek. Teşekkür ederim yardımcı olan herkese.
   
 5. awalanche

  awalanche Paylaşımcı Üye

  Cevap: Lido 3 İnceleme

  Bir problem olmamasına sevindim [MENTION=1769]fatihonder[/MENTION] geçmiş olsun.
   
 6. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  Cevap: Lido 3 İnceleme

  geçmiş olsun, dedikleri gibi oluşabilecek bir durumsa hiç canınızı sıkmaya gerek yok. kendi adıma Lido'dan müthiş memnunum ama Lido'yu yeniden tasarlayacak olsam ayar mekanizmasını farklı tasarlardım heralde. bu haliyle çok kullanıcı dostu değil.
   
 7. hayzin

  hayzin Aktif Üye

  Lido 3'ün eldeki hissiyatı görünümünden çok farklıymış.Bu kadar ağır ve kaliteli malzemeden üretilmiş bir ürün beklemiyordum.Çantasıyla birlikte çok da şık bir obje.
  İlk sayfada ürünün 900 gram civarı olduğundan bahsedilmiş.Sitesinde 1052 gram denilmiş.Ben ise çantasız 1098 gram ölçtüm.Farklılığa sebep olan nedir merak ettim.

  İlk denememi Etiyopya Mormora ile yaptım.8 çentikte bile çamursu görünümden kurtulamadım.Artırarak devam edeceğim denemelere.

  Yukarıda da bahsedildiği gibi sıkıntılı bir ayar mekanizmasına sahip.Alt kavanozu çıkartırken bile dikkatli olmak lazım , ayarı bozmak mümkün.Kimisi halkalar üzerine basit bir bant yapıştırarak sabitleme yoluna gitmiş.

  @fatihonder Ben de sıfır noktasını mavi çizgiyi 3 çentik geçince yakaladım.Reddit'te benzer durumu yaşanlar mevcut dediğiniz gibi.
   
 8. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Merhabalar 1 ay kadar sonra değirmeni temizlemek için açmaya çalıştım ama üstteki ve alttaki iki vida yalama olmuş sanırım açılmıyor. Bi öncekinde çok rahat açılmıştı. Alyan kullandım ama fayda etmedi, önerisi olan var mıdır?
   
 9. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  Hocam bir numara daha büyük alyan deneyin.Yalama olayı kendi tornavidasını kullanınca oluyor.
   
 10. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Denedim ama o da hiç girmedi. Açmadan temizlemek baya zor oluyor. Bir de alttaki kabı hiç yıkadınız mı? O kadar süre kullanınca koku sinmiş.
   
 11. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  Yok yıkamadım fırçayla temizledim sürekli.Koku var ve pek de hoş değil bu koku.Yıkamak çözüm olabilir @fatihonder hocam. Bir de Japon yapıştırıcısı dökmek gibi bir yöntem var ama.Pek tavsiye etmiyorum.Bunun vidaları kolay bulunacak bir vidaya benzemiyor.Düz tornavida denediniz mi hocam?
   
 12. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Vidaları tamamen kaybetmekten korkup denemedim yarın uygun bir tornavida bulmaya çalışırım. Alt kabı da sıcak suda deterjanla yıkamayı düşünüyorum sonuçta paslanacak vs bir ürün değil.
   
 13. karabelen

  karabelen Yusuf Karabelen

  https://cdn.tekzen.com.tr/images/pr...s-bits-uc-tork-t20-x-50-mm-2-adet_500x500.jpg
  Bu tip uçlar genelde bozulmuş alyanları açıyor ama uygun numarayı bulmak lazım. Küçük takımlar satılıyor.Bunun gibi https://www.koctas.com.tr/torq-62-parca-circirli-tornavida-ve-bits-uc-seti/4982-9112/
  Uygun uç var mı görünmüyor ama buna benzer bir set çol iş görür.

  Birdahaki sefer sorun yaşamamak için civatayıda değiştirmek iyi olur.
   
  Son düzenleme: 4 Şub 2018
 14. Aslanbek

  Aslanbek Paylaşımcı Üye

  alt kabı bulaşık makinesine koymadan elde yıkayınca bir sorun olmuyor. ama bulaşık makinesinde yıkamak sorun olur mu ona denemediğim için bir şey diyemem.
   
 15. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Çok teşekkür ederim ben buna cevap vermeyi unutmuşum. Böyle bir set her zaman lazım oluyor zaten alacağım önerdiğinizi. Ama bir kere açtıktan sonra cıvataları nereden bulabilirim hiçbir fikrim yok. Aynılarını bulmak mümkün müdür?
   
 16. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye


  lastik vb bir şey ile idareten çıkarabilirsiniz. sonrasında yerine uygun bir vida bulabilirsiniz.
  https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--T7rzQUkD--/18iy1cjme5vzgpng.png

  https://www.google.com.tr/search?bi...c.1.64.psy-ab..3.1.178...0i19k1.0.wxYtmJFoP9g
   
  hayzin bunu beğendi.
 17. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Bu çok mantıklıymış ama lastik, bez ve bant ile denedim yine açamadım. En son açtığımda hiçbir sıkıntı yoktu, çok ilginç gerçekten. Temizlemeden de kullanılır tabi ama temizlesem içim rahat edecek.
   
 18. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye

  Belki oyun hamuru gibi bir şey ile denenebilir
   
 19. fatihonder

  fatihonder Aktif Üye

  Ne denediysem sonuca ulaşamadım. 0 sıkıntıyla açılan şeyler şimdi hiç açılmıyor. Bir tamirciye vs götirsem bir şekilde açılır galiba ama aynı vidalardan bulamam diye korkuyorum. Orphan espresso 3.5 dolara satıyor ama kargo 14 dolar :D şimdiye kadar düzenli olarak temizlediğim için rahatsız ediyor bu durum beni. Kargo için çözüm istedim orphan espressodan, bu iş çözülene kadar temizlik önerisi olan varsa çok memnun olurum.
   
 20. thewind

  thewind Paylaşımcı Üye

  "grind cristal" adında ürünler var. belki işini görür. fiyat olarak farklı sitelere bakabilirsin;

  http://www.kahve.com/Puly-Grind-Cristal,PR-231.html