Montag Coffee Roasters

'Online Satış Siteleri' forumunda PhotographerBoy tarafından 22 Eki 2017 tarihinde açılan konu

 1. lion256

  lion256 Yeni Üye

   
 2. azorka

  azorka Yeni Üye

  Teşekkürler şaşırmıştım,şimdi anladım. Belki o kavrum ile alakalı bir şeydir. Montag dan iki kez funky berry aldım ve bazen paketini atmaya kıyamıyorum. Daha öğütülmeden bile buram buram berry kokuyor. Keşke filtre kahve makinesi yerine başka yöntemlerle de denemiş olsaydınız. Farkını anlayabilirdiniz.
   
 3. nando

  nando Isınmaya Başlayan Üye

  Montag'ın Funk berry'sini bende zevkle içerim hem filtre olarak hem espresso olarak,acaba espresso kavrumundan mı sipariş etmiştiniz.
   
 4. maturin

  maturin Yeni Üye

  Funky Berry'yi ben de severek tüketiyorum, son iki ay yarım kiloya yakın gitti hatta. Ayrıca şuan bitmiş sanırım ama Gelena Abaya isminde bir çekirdekleri vardı o da çok güzeldi. Peşpeşe iki ayrı kavurmada aldım, ikisi de aynı ölçülerdeydi. Filtre/espresso karışmış olabileceği geldi aklıma benim de.
   
 5. nando

  nando Isınmaya Başlayan Üye

  Bende aynı anda espresso kavrumu olarak Gelena Abaya da almıştm Funk berry ile :) ilk önce funk berry hoşuma gitmişti sonra Gelena Abaya'yı daha bi zevkle tüketmiştim. Ama sanırım Gelana abaya kalmamış.
   
 6. maturin

  maturin Yeni Üye

  Sanıyorum geçen hafta instagram hesaplarından bildirdiler, Gelena Abaya sadece dükkanlarında bir kaç paket kalmış. Artık onlar da bitmiştir diye varsayıyorum. Üzdü ama cidden son zamanlarda tükettiğim en hoş çekirdeklerdendi. :)
   
 7. maturin

  maturin Yeni Üye

  Bu arada yeni çekirdekleri Kana ve Kenya Karimikui'yi deneyen var mı? Kana'ya aklım gidiyor, yakın zamanda sipariş geçeceğim diğerini de mi eklesem?
   
 8. Maestro

  Maestro Isınmaya Başlayan Üye

  Kenya da kana da güzel. Ama Kenya'yı çekirdek olarak almazdım sanırım..
   
 9. maturin

  maturin Yeni Üye

  Sweet Dreams sample box siparişi geçtim şimdi. Kana da var içerisinde, hem bayadır German Valenzuella içmemiştim.
   
 10. azorka

  azorka Yeni Üye

  Kana’yı nasıl yapsam karar veremedim. Şimdilik 20 gram kahveye(21 klik) 320 gram su(93 derece) ile v60 yapıyorum fakam akım 3.00 gibi tamamlanıyor.
   
 11. maturin

  maturin Yeni Üye

  Hocam aslında 3 dk gayet yerinde bir süre gibi duruyor kullandığınız orana göre. Bu tür çekirdeklerde ben normalden bir iki tık daha kalın öğütüyorum. Çekirdek elime geçince ben de denediğim oranları yazarım.
   
  azorka bunu beğendi.
 12. metehan

  metehan Aktif Üye

  Funky Berry Espresso'da nasıl sonuç veriyor arkadaşlar? Brazil pedra azul'dan sonra montag deneyeyim diyorum espresso'da.